Médiá
Úvod > Médiá > Práva a povinosti akreditovaných osôb

Práva a povinosti akreditovaných osôb

Na podujatiach poriadaných HC Košice (najmä pred a počas hokejových zápasov) akreditácia oprávňuje akreditovanú osobu k vstupu do Steel arény a v Steel aréne k vstupu do vyhradených priestorov, ktorými sú najmä PRESS CENTRUM (vyhradená miestnosť), MIX ZÓNA (priestor pred šatňami mužstviev) a určené miesto v hľadisku alebo pri ľadovej ploche.

Pohyb pred a vo vnútri uvedených priestorov je časovo vymedzený.  Do Steel arény je možné vstúpiť hodinu pred oficiálnym začiatkom podujatia a Steel arénu je potrebné opustiť do 90 min. po skončení podujatia (MIX ZÓNU do 45 min.).

Akreditované osoby sú v bezprostrednej blízkosti Steel arény,  pri vstupovaní do Steel arény určeným vchodom a  počas celého pobytu v Steel aréne povinné riadiť sa pokynmi organizátorov a rešpektovať všetky prípadné obmedzenia.

Akreditované osoby sú pri vstupovaní do Steel arény určeným vchodom a  počas celého pobytu v Steel aréne povinné preukazovať sa a nosiť platný akreditačný preukaz na viditeľnom mieste (napríklad na šnúrke) a strpieť kedykoľvek kontrolu tohto preukazu oprávnenou osobou.
PR manažér HC Košice, bezpečnostný manažér a usporiadatelia označení príslušnými vestami usporiadateľov sú osobami oprávnenými
- kontrolovať držanie a platnosť akreditačných preukazov,
- požadovať dobrovoľné preukazovanie totožnosti osôb, ktoré sa nimi preukazujú,
-  kontrolovať oprávnenosť pohybu akreditovaných osôb na konkrétnych miestach.
Odmietnutie vykonania uvedenej kontroly je dôvodom pre vykázanie dotknutej osoby zo Steel arény a odobratie akreditácie.

Akreditovaná osoba je oprávnená pracovať v priestoroch press centra a uskutočňovať  rozhovory s hráčmi, trénermi a zástupcami klubov v priestoroch a v čase na to určených (press centrum, mix zóna).

V prípade porušenia akreditačných podmienok si klub vyhradzuje právo akreditáciu kedykoľvek odobrať.

Prevzatím akreditačného preukazu (celosezónneho alebo jednorázového) deklaruje akreditovaná osoba výslovný súhlas so všetkými tu uvedenými pravidlami.