Úvod > Novinky

Dorast v odvete prehral so Spišiakmi

Pridané: 08.01.2017    autor: len, foto Michal Dubai

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 16. Patlevič (Lukáčik, J. Eliáš), 33. P. Eliáš (Glitta, Pavlík) – 6. Derkin (Bača, Slavkovský), 6. Ludányi (Klempár, Džerenga), 57. Ludányi (Bača, Slavkovský).

Vylúčenia (2 min.): 5:3. Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 38:26 (16:11, 15:10, 7:5). Rozhodovali: Smerek – Homola, Janiga.

HC Košice: Adamko – Markuš, Bajtoš, Sirotňák, Palacko, Krajčí, Patlevič, Garaj, Gábriel – Pavlík, Glitta, P. Eliáš – Munka, Lovaš, Matej – Nagy, J. Eliáš, Lukáčik – Tauber, Pálfy, Juraško.

HK Spišská Nová Ves: Kirol – Slavkovský, Chovanec, Kresťanko, Bobko, Gosztyla, Petrek, Koval, Jarembák – Bača, Derkin, Slivka – Klempár, Ludányi, Džerenga – Blišťan, Rychvalský, Jendrál – Točoň.

Oceliari urobili v úvode zápasu dva fauly, za ktoré boli ihneď potrestaní. V dvojnásobnej presilovke skóroval Derkin a v klasickej početnej výhode zvýšil náskok hostí Ludányi. Košičania v šiestej minúte prehrávali o dva góly a museli doťahovať náskok súpera. Manko však dokázali zmazať, keď ešte v prvej tretine znížil Patlevič a v prostrednom dejstve vyrovnal Peter Eliáš. Na ďalší presný zásah sa potom čakalo až do úplného záveru riadneho hracieho času. Spišiaci dostali v posledných minútach opäť k dispozícii presilovku piatich proti trom a vďaka zakončeniu Ludányiho získali v metropole východu tri body.

Aktualizované: 22.02.2017