Dorastenci spod Pustého hradu s výhrou i prehrou

Pridané: 15.12.2016    autor: len

Naši mladíci dohrávali zápasy vo Zvolene

Dohrávka 23. kola

HKM Zvolen – HC Košice 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly: 38. Moroz (Ľubimov, Lalík), 48. Lalík (Ľubimov, Moroz) – 1. Lovaš (Matej), 6. Glitta (Pavlík), 30. Barger (Glitta, Pavlík), 40. Pavlík (Lovaš).

Vylúčenia (2 min.): 11:8, navyše Dubina (Zvolen) DKZ za údery a Bajtoš (Košice) 10 minút za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 44:28 (13:8, 12:9, 19:11). Rozhodovali: Vojtek – Rojík, Šebeň. Diváci: 46.

HKM Zvolen: Bielik (30. Lupták) – Kočergin, Mudrák, Dubina, Golian, Benko, Fecko, Daniš, Nociar – Ďuriš, Arvay, Magdolen – Martuš, Rumanko, Zahradník – Vrbka, Moroz, Ľubimov – Ľupták, Gubančok, Lalík.

HC Košice: Adamko – Markuš, Bajtoš, Sirotňák, Palacko, Krajčí, Juraško, Pálfy – Pavlík, Glitta, Barger – Munka, Lovaš, Matej – Nagy, J. Eliáš, Sárossy.

Dvojzápas na klzisku Zvolena mali košickí dorastenci pôvodne absolvovať koncom novembra, no domáci hokejisti vtedy nemohli nastúpiť pre chrípkovú epidémiu. Duely boli presunuté na december a dnešné prvé stretnutie vyšlo lepšie východniarom. Košičania vyhrávali už v šiestej minúte o dva góly, keď presne mierili Lovaš a Glitta. Vedenie hostí zvýšil v polovici riadneho hracieho času Barger, ktorý vyhnal z brány Bielika. Do zvolenskej svätyne sa postavil Lupták a sledoval ako jeho spoluhráč Moroz znížil. Tesne pred druhou prestávkou však využil presilovku Pavlík a vrátil Košiciam trojgólové vedenie. V záverečnej tretine domáci ohrozili nášho gólmana Adamka až devätnástimi pokusmi, ale dosiahli len kozmetickú úpravu skóre, o ktorú sa postaral Lalík.

Dohrávka 24. kola

HKM Zvolen – HC Košice 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 25. Mudrák (Arvay, Vrbka), 51. Ľubimov (Golian, Moroz), 53. Martuš (Magdolen, Zahradník), 60. Martuš (Magdolen, Zahradník) – 31. Glitta (Nagy).

Vylúčenia (2 min.): 8:8, navyše Arvay (Zvolen) 10 minút za napadnutie hlavy a krku a Sirotňák (Košice) 10 minút za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 44:28 (10:6, 17:11, 15:11). Rozhodovali: Vojtek – Paulík, Šebeň.

HKM Zvolen: Bielik – Kočergin, Mudrák, Dubina, Golian, Benko, Fecko, Daniš, Nociar – Ďuriš, Arvay, Magdolen – Martuš, Rumanko, Zahradník – Vrbka, Moroz, Ľubimov – Ľupták, Lalík.

HC Košice: Adamko – Markuš, Bajtoš, Sirotňák, Palacko, Krajčí, Juraško – Barger, Glitta, Nagy – Munka, Lovaš, Matej – Pálfy, J. Eliáš.

Košičania dnes odohrali posledný súťažný duel v roku 2016. Na zvolenskom ľade nastúpili v oklieštenej zostave iba so štrnástimi hráčmi v poli, no napriek početnému oslabeniu držali s domácimi krok až do záveru zápasu. Zvolenčanov poslal do vedenia v druhej tretine obranca Mudrák, ale ešte do prestávky stihol vyrovnať košický útočník Glitta. Pre výsledok stretnutia bola rozhodujúca posledná desaťminútovka, ktorá patrila hokejistom spod Pustého hradu. Domáci vďaka gólu Ľubimova a dvom presným zásahom Martuša zvíťazili 4:1.

Aktualizované: 21.01.2017