Úvod > Novinky

Juniori nestačili na Žilinu

Pridané: 08.01.2017    autor: len

MsHKM Žilina – HC Košice 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Góly: 10. Dlugoš (Prašil), 22. Valášek (Michalek, Dúcky), 26. Prašil (Kvocera), 46. Pšurný (Prašil, Váňa), 60. Váňa (Surán, Prašil) – 34. Nazad (Kmec), 48. Heske (Kmec, Študenc), 60. Šumichrast (Rusňák, Michalčin).

Vylúčenia (2 min.): 7:1, navyše Turian (Žilina) 10 minút za napadnutie rozhodcu hráčom. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 33:37 (14:11, 7:14, 12:12). Rozhodovali: Štefik – Kováčik, Jakubec. Diváci: 58.

MsHKM Žilina: Kolupajev – Turian, Bajaník, Dlugoš, Kvocera, Surán, Coma, Housa, Sagan – Prašil, Pšurný, Váňa – Dúcky, Valášek, Michalek – Kaněra, Šupej, Belskij.

HC Košice: Tkačik – Kmec, Rusňák, Mecko, Hogel, Stríž, Michalčin – Mackaľ, Šumichrast, Nazad – Študenc, Hudák, Heske – Orság, Jenkut, Uhrin – Giba, Tamáš.

Košickí hokejisti sa vracajú z výjazdu na klziskách súperov bez bodu. Včera podľahli lídrovi nadstavbovej skupiny „B“ zo Zvolena a dnes nestačili ani na druhý tím tabuľky zo Žiliny. Pod Dubňom východniarom nevyšla najmä prvá polovica zápasu, v ktorej si domáci vypracovali až trojgólový náskok, keď postupne presne mierili Dlugoš, Valášek a Prašil. Košičania potom len márne doťahovali súpera. Do druhej prestávky dokázal znížiť Nazad, no v úvode záverečnej tretiny skóroval aj Žilinčan Pšurný. Potom prišlo opäť košické zníženie z hokejky Heskeho, na ktoré však odpovedal Váňa. Dve sekundy pred koncom ešte kozmeticky upravil skóre Šumichrast, ale na prehru svojho tímu nič nezmenil.

Aktualizované: 18.01.2017