Kadeti postúpili medzi najlepšiu šestku

Pridané: 09.01.2017    autor: len, foto Michal Dubai

Naši v prvom ročníku v elitnom finiši

Liga kadetov je novinkou v rámci slovenských mládežníckych súťaží. Pred začiatkom sezóny 2016/17 nahradila dovtedajšiu kategóriu deviateho ročníka. Medzi kadetov spadajú hráči s ročníkom narodenia 2001 a mladší.

Košickí hokejisti boli na základe umiestnení z posledných štyroch ročníkov deviatackej súťaže nasadení do skupiny TOP 12, kde proti sebe nastupovali iba najkvalitnejšie tímy uplynulých rokov. Ďalšie kluby boli rozdelené do dvoch regionálnych skupín s ôsmimi resp. siedmimi účastníkmi.

Oceliari odohrali v základnej časti 22 zápasov, keď proti každému súperovi nastúpili na dva duely systémom doma-vonku. Na svoje konto si pripísal 25 bodov za jedenásť víťazstiev, tri remízy a osem porážok, čo stačilo na postup medzi najlepšiu šesticu tímov, ktoré sa pobijú o titul majstra Slovenskej republiky. Košičania figurujú momentálne na piatej pozícii, no toto umiestnenie ešte nie je konečné. Na šiestu priečku ich môže odsunúť Banská Bystrica, ktorá má na programe v sobotu záverečný duel základnej časti proti Zvolenu. Nižšie však s istotou neklesnú.

Zverencov Tomáša Kochana čaká vo zvyšku sezóny nadstavbová časť o majstra SR, v ktorej odohrajú dvadsať zápasov. Medzi elitným sextetom si zmerajú sily s každým súperom až štyrikrát, pričom nastúpia dvakrát doma a dvakrát vonku. Do nadstavby sa prenášajú body zo základnej časti, ktoré jednotlivé kluby nazbierali v súbojoch proti ďalších účastníkom najlepšej šestky. Liga kadetov sa nebude hrať systémom play-off, takže o medailistoch rozhodne konečná tabuľka nadstavbovej časti.

Z hľadiska individuálnych štatistík sa najviac darilo útočníkovi Romanovi Faithovi, ktorý v dvadsiatich štartoch zaznamenal trinásť gólov a jedenásť asistencií. Štrnásťročný center bol najlepším strelcom tímu. Cez dvadsaťbodovú hranicu sa dostal už len Andrej Kiss, ktorý si pripísal sedem gólov a pätnásť nahrávok. Zaujal aj útočník Róbert Bačo, ročník narodenia 2003. Trinásťročný hokejista nastrieľal jedenásť gólov, čo bol v rámci klubu druhý najlepší výkon.

Aktualizované: 22.02.2017