Košičania znovu prišli o Gabriela Spilara

Pridané: 11.01.2017    autor: tty

V priebehu včerajšieho duelu Tipsport ligy HC Košice – MsHK Žilina sa opäť zranil košický hokejový útočník Gabriel Spilar.  Stalo sa tak po zásahu pukom do ruky, keď Gabo zápas ešte dohral, ale následné vyšetrenie ukázalo zlomeninu prstu.

V prípade Gabriela Spilara ide už o tretie vážne zranenie v tomto súťažnom ročníku. V úvode aktuálnej sezóny odohral päť zápasov v Champions Hockey League (CHL) a prvých 10 zápasov v Tipsport lige. Práve v zápase CHL proti švajčiarskemu Fribourg-Gottéron hranom 4. októbra 2016 došlo k prvému zraneniu ktoré si vyžiadalo niekoľkotýždňovú liečbu.

Do zostavy Oceliarov sa Gabriel Spilar vrátil po viac než mesiaci, a to 11. novembra 2016, opäť v zápase proti Martinu, tentoraz hranom v Turci. Bol to však návrat iba na toto jediné stretnutie, pretože Spilarovi sa zranenie vrátilo. Tentoraz chýbal až dva mesiace, keďže trénerom bol k dispozícii až včera, 10. januára 2017 v domácom zápase proti Žiline, v ktorom sa opäť zranil.

Jozef Kubašovský, hlavný lekár HC Košice: „Gabriel Spilar utŕžil vo včerajšom zápase Košice – Žilina zlomeninu článku prsta ľavej ruky.  V tejto chvíli odhadujeme, že Gabo bude trénerom chýbať minimálne  tri týždne.“

Aktualizované: 28.02.2017