Úvod > Novinky

Liptáci uspeli v zápase s východniarmi

Pridané: 20.12.2016    autor: vep

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 38. Kriška (Sukeľ), 51. Sukeľ (Uram, Šiška), 59. Uhrík (Kabáč) – 56. Nagy (Bicek)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Burzala, Bobček, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Moravčík, Šiška, Makovský – Ru. Huna, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Stümpel, Ri. Huna – Kabáč, Ro. Huna, Uhrík

HC Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Šedivý, Šmach, Jankovič, Matejka, Michalčin, Koch – Bicek, Suja, L. Nagy – Hričina, Bolton, Milý – Klíma, Hruška, Varga – Šoltés, Vrábel, Bartoš

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Orolín, Husár – Bednár, Gajan, 1160 divákov

V úvode prvej tretiny sa Liptáci na vlastnom klzisku pokúšali prekvapiť aktívnym prístupom, ale Košičania si v defenzíve dali veľký pozor a aj za pomoci svojho gólmana obetavo odolali súperovmu vstupu. Naopak, Oceliari sa veľmi rýchlo naladili na rovnakú útočnú notu a v polovici tretiny sa do výbornej streleckej pozície dostal Šedivý, ale domáci gólman Nagy jeho rane odolal. Potom si Liptáci vypýtali presilovú hru, počas ktorej Uram pred bránku vysunul Stümpela, no proti nemu vytiahol výborný zákrok Habal. V druhej polovici prvej tretiny si presilovku zahrali aj Košice, počas nej najnebezpečnejšie pohrozil strelou od modrej čiary Šmach, ale liptovskomikulášsky brankár odolal a do šatní sa odišlo za stavu 0:0.

Po prvej zmene strán dohrávali domáci hokejisti skrátenú početnú výhodu a vybjovali si v nej veľkú šancu na otvorenie skóre. Postaral sa o to Matúš Sukeľ, ktorý prihrávkou do najnebezpečnejšieho priestoru našiel Krišku, no ten zoči-voči Habalovi nepochodil. Diváci následne presný zásah nevideli ani v rovnovážnom počte na oboch stranách, keď Robert Huna neuspel v samostatnom úniku. Liptáci aktívne útočili aj naďalej a v 28. minúte sa dokonca do gólovej šance dostali aj vo vlastnom oslabení, ale Jakub Sukeľ s Kriškom takisto neuspeli. Košičania sa na kativitu súpera pokúšali odpovedať v útočnej tretine, no pred bránkou Nagya nenašli dostatok priestoru na vyloženejšie šance. Na otvorenie skóre čakali diváci do 38. minúty, v ktorej sa v protiútoku v početnej nevýhode presadil domáci Kriška.

Tretia dvadsaťminútovka sa začala za stavu 1:0 v prospech domácich hokejistov. Takmer ihneď po buly mohli svoj náskok aj navýšiť, keď Cibák našiel pred bránkou Rudolfa Hunu, ale jeho projektil zneškodnil Habal. Rovnaký domáci hráč zahodil veľkú šancu aj v polovici tretiny, keď sa osamotený pred svätyňou ocitol aj po Nádašdiho prihrávke, ale na gólmana opäť nevyzrel. Na 2:0 zvýšil v 52. minúte Matúš Sukeľ strelou z medzikružia a Košičania museli rýchlo reagovať. To sa im podarilo zásluhou kapitána Ladislava Nagya, vďaka čomu bolo za stavu 2:1 ešte všetko otvorené. Potom však prišla gólová bodka v podaní domáceho Uhríka, ktorý sa presadil z úniku a uzavrel skóre na konečných 3:1 v prospech Liptovského Mikuláša.

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „My sme dnes odohrali disciplinovaný zápas a zaslúžili sme si vyhrať. Výborne nám zachytal brankár Nagy, súpera sme zadarmo nepúšťali do pásma. Chalanom patrí veľká pochvala."

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Vo vyrovnanom a bojovnom stretnutí nás domáci predčili najmä v bojovnosti a dôraze. Rozhodol prvý gól, ktorý padol po chybe v našej presilovke. Domáci si dobrou defenzívnou hrou ustrážili výsledok a získali cenné tri body."

Aktualizované: 23.02.2017