Marek Svatoš novou posilou HC Košice

Pridané: 18.09.2013    autor: tty

Úradujúci vicemajster sa dnes dohodol na spolupráci s útočníkom Marekom Svatošom.

Juraj Mondík, prezident  HC Košice:  „Marek sa pripojil k mužstvu pred troma týždňami a dnes sme sa dohodli na jeho účinkovaní v drese HC Košice. Zmluvu sme podpísali do konca sezóny, nechali sme ju však obojstranne otvorenú . Prvý zápas v košickom drese odohrá  v domácom stretnutí  27. septembra proti Banskej Bystrici.“

31-ročný hokejový útočník Marek Svatoš začínal so seniorským hokejom v rodných Košiciach, a to v sezóne 1999/2000 ešte ako sedemnásťročný. O rok neskôr bol draftovaný tímom NHL Colorado Avalanche a v nasledujúcej sezóne 2001/2002 vyhral Memorial Cup s tímom juniorskej WHL Kootenay Ice.

V najslávnejšej lige sveta NHL debutoval v ročníku 2003/2004, kedy v coloradskom drese odohral duel proti Chicagu Blackhawks. Celú nasledujúcu sezónu potom strávil  v tíme Hershey Bears, kde v 72 zápasoch získal 46 bodov za 18 gólov a 28 asistencií.

V A-tíme Colorada Avalanche potom odohral 5 sezón. Po vypršaní kontraktu odišiel do KHL, kde obliekal dres Avangardu Omsk. Nasledoval návrat za more, v ročníku 2010/2011 odohral ešte niekoľko zápasov v dresoch Nashville Predators a Ottawa Senators.

Celkovo nastúpil v NHL na 344 duelov so ziskom 172 kanadských bodov za 100 presných zásahov a 72 gólových prihrávok.

Slovensko reprezentoval na MS v roku 2010 a v seniorskej reprezentácii odohral 12 stretnutí.

Aktualizované: 24.10.2014