Na súpiske Oceliarov už aj Juraj Milý

Pridané: 09.01.2016    autor: tty

Účastník MS 20 vo Fínsku sa pripojíl k tímu majstra

Po prílete slovenskej výpravy z hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Helsinkách sa k A-mužstvu HC Košice dnes pripojil juniorský reprezentant 19-ročný útočník Juraj Milý.

V aktuálnej sezóne 2015/2016 pôsobil v mužstve slovenskej reprezentačnej dvadsiatky, kde sa v projekte tímu HK Orange 20 stal najproduktívnejším hráčom mužstva a zároveň aj jeho najlepším strelcom.

Juraja Milého si pred poldruha rokom ako sedemnásťročného vybral v drafte kanadskej juniorskej ligy v prvom kole zo 14. pozície klub Acadie-Bathurst Titan v mládežníckej lige QMJHL, v ktorej pôsobil aj Martin Réway. Za uvedený tím odohral Juraj v uplynulej sezóne 19 zápasov, potom hral za Muskegon Lumberjacks v súťaži USHL, kde odohral 43 zápasov vrátane play-off..

Juraj Milý bol aj účastníkom MS 18-ročných, na ktorých strelil v piatich zápasoch tri góly a spolu s Erikom Černákom a Christianom Jarošom bol súčasťou vyhlásenia najlepšej trojice slovenských hráčov na tomto šampionáte. Na práve skončených MS dvadsaťročných v Helsinkách odohral všetkých päť zápasov Slovenska, v ktorých pravidelne nastupoval v prvom útoku s Matúšom Súkeľom a Matejom Paločkom, resp. Radovanom Bondrom. V zápase Slovenska proti neskoršiemu majstrovi sveta Fínsku bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu v slovenskom tíme.

Juraj Milý prichádza do tímu Oceliarov na hosťovanie z materského klubu Prešova, a to do konca aktuálnej sezóny.

Aktualizované: 29.06.2016