Úvod > Novinky

Nitra na východe úspešnejšia

Pridané: 03.01.2017    autor: vep

HC Košice - HK Nitra 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 55. Šedivý (Milý, Hričina) – 8. Slovák (Cope, Mezei), 38. Macík (Štefanka, Šiška), 42. Šiška (Štefanka, Macík), 52. Slovák (Milam)

Vylúčení: 2:7 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Orolín – Smrek, Bednár, 4286 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Dudáš, Šmach, Šedivý, Koch, Matejka, Vašíček – Nagy, Suja, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Varga, Klíma, Šoltés – Bartoš, Jenčík, Novotný – Vrábeľ

HK Nitra: Halo (Foltán) – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Meland, Pupák, Piačka, Korím – Tvrdoň, Slovák, Cope – Blackwater, Krištof, Ručkay – Macík, Štefanka, Šiška – Ondrušek, Paukovček, Bajtek

Prvý zápas roku 2017 sa v Steel aréne začal aktívne. Oceliari už po dvoch minútach nebezpečne pohrozili po Boltunovom zakončení z ľavej strany, ale proti nemu sa hosťujúci gólman Halo presunul. Následne rozhodcovia v krátkom čase vylučovali na oboch stranách a pri zvýšenom priestore sa do dobrej streleckej pozície dostal aj Jenčík, ale ani on neuspel. Diváci videli otvárací presný zásah ešte v prvej desaťminútovke. Postaral sa oň hosťujúci Slovák svojím predbránkovým tečom, na ktorý Habal nestihol zareagovať. Oceliari sa okamžite pokúsili vyrovnať, ale Nagyova strela k žrdi nebola úspešná. Neuspel ani Šedivý, ktorý sa individuálne dostal do zakončenia, ani následné dorážky Boltuna, Vargu a Hričinu. Po prvej tretine sa tak do šatní odišlo za stavu 0:1.

Aj po prvej zmene strán museli nitrianski hokejisti čeliť veľkému domácemu náporu. Brankára Hala ihneď rozpohybovali Boltun s Hričinom, ale hosťujúci strážca svätyne puk ramenom vytesnil do bezpečia. Pozor si musel dávať aj Habal, ktorý v 26. minúte čelil rýchlemu úniku Šišku, ale betónom jeho pokus zastavil. Na druhý presný zásah sa potom čakalo do druhej polovice periódy, keď puk opäť skončil v Habalovej sieti. Aj s prispením šťastia sa o to postaral Macík, ktorý uspel v neprehľadnej situácii pred bránkou, keď košický gólman po zákroku ležal na zemi. Za stavu 2:0 mohol náskok hostí ešte navýšiť Slovák, ale jeho tvrdý projektil z pravej strany úspech neslávil.

Tretia dvadsaťminútovka sa začala rýchlym gólom Nitry. Z ľavého kruhu sa oň postaral Šiška a na hokejky hosťujúcich hráčov tak dostal potrebnú pohodu. Jej výsledkom bol o desať minút neskôr ďalší, tentokrát oslabovkový presný zásah. Tešil sa z neho hosťujúci Slovák, ktorý sa v úniku nemohol mýliť. Aj za stavu 0:4 pokračoval rýchly a bojovný hokej a Košičania sa aj naďalej pokúšali prekonať výborného Hala. Napokon sa im to podarilo v poslednej šesťminútovke, keď presný zásah zaznamenal Šedivý.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Za súperom sme dnes zaostávali predovšetkým v jednoduchosti a v efektivite. Hrali sme pomaly, zložite a strácali sme veľa pukov, čo súper využíval. Aj napriek tomu sme v zápase nepoľavili a bojovali sme, ale iba bojovnosť, snaha a úsilie na víťazstvo nestačili.”

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Podali sme výborný kolektvny výkon na čele s brankárom. Hráči sa enormne snažili dodržiavať naše pokyny, bolo vidieť, že chcú dokázať, že vieme a môžeme vyhrávať aj vonku. Patrí im veľká vďaka za to, čo odovzdali a za prejavené emócie a nasadenie.”

Aktualizované: 23.03.2017