Úvod > Novinky

O štvrtej výhre Oceliarov v rade rozhodol Varga v predĺžení

Pridané: 30.12.2016    autor: vep

MsHK Žilina - HC Košice 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 32. Jurík (Juraško, Hovorka), 53. Holovič (Stupka) – 26. Dudáš (Milý, Deyl), 38. Suja (Milý, Hričina), 63. Varga (Suja, Nagy)

Rozhodovali: Jonák – Stanzel, Holienka, 1609 divákov

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Macejko, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hovorka, Matis – Jurík, Húževka, Novotný Š. – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Švihálek

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Deyl, Šedivý, Koch, Matejka, Jankovič, Vašíček, Hruška – Bicek, Suja, Nagy – Hričina, Boltun, Milý – Šoltés, Klíma, Varga – Novotný M., Vrábeľ, Bartoš

Posledné kolo kalendárneho roka sa pod Dubňom začalo obojstrannou aktivitou. Prvú väčšiu šancu mal na hokejke po siedmich minútach hry domáci Ondruš, ktorý do pásma prenikol po pravej strane, ale jeho strelu Habal pohotovo zneškodnil. Na opačnej strane otvoril druhú desaťminútovku nebezpečným bekhendovým zakončením Boltun, ale ani on neuspel. Ďalšiu šancu na otvorenie skóre mali potom Žilinčania, keď dostal kapitán Hovorka prihrávku priamo pred bránku, kde však zoči-voči Habalovi nepochodil. V úvodnej tretine si ešte domáci tím zahral presilovku, no Košičania sa v nej obetavo ubránili a neinkasovali.

Stav 0:0 v úvode strednej časti hry dlho platiť nemusel. Žilinčania si vypracovali dve gólové šance, ale Hovorka aj Stupka v nich trafili iba vynikajúco sa presúvajúceho Habala. Na opačnej strane sa dvakrát do zakončenia dostal Varga, no aj jeho vychytal pozorný gólman. Na prvý presný zásah sa čakalo do 26. minúty, v ktorej prudkú Deylovu strelu od modrej čiary z predbránkového priestoru upratal do siete obranca Dudáš. O štyri minúty neskôr hrali východniari v oslabení a to ich stálo stratu vedenia, pretože v presilovke na 1:1 vyrovnal Jurík. Oceliari však ani po inkasovaní neustávali v ofenzívnej snahe a výsledkom bol ešte pred druhou prestávkou návrat do vedenia po Sujovej rane z pravého kruhu.

Hneď po druhej zmene strán mohol tretí gól do žilinskej siete pridať unikajúci kapitán Nagy, ale Tomek ho vychytal. V 44. minúte získali Žilinčania ďalšiu presilovku, ale Oceliari sa v nej obetavo ubránili a neinkasovali. Košičania odolali aj veľkej šanci súpera v rovnovážnom stave, keď zblokovali Matisovo zakončenie. Vyrovnanie napokon prišlo v ďalšej žilinskej presilovke v 53. minúte, keď do siete prepadol Holovičov puk. V riadnej hracej dobe sa duel skončil nerozhodnou remízou 2:2 a nasledovať muselo predĺženie.

Pridaná päťminútovka sa začala s tromi korčuliarmi na oboch stranách, ale Košičania si rýchlo vypýtali presilovku a na ľad naskočil ďalší útočník východniarov. Svoju početnú prevahu hokejisti A-mužstva HC Košice bleskovo využili zásluhou Vargu a zaznamenali tak svoju štvrtú výhru v rade, ktorou sa zároveň rozlúčili so zápasovým programom kalendárneho roka 2016.

Aktualizované: 23.02.2017