Peter Bartoš odohrá 1000. zápas v slovenskej extralige

Pridané: 07.01.2017    autor: vep

Pozývame vás na derby proti Popradu

V Košiciach nás čaká piate tohtosezónne východniarske derby medzi seniorskými tímami Košíc a Popradu. Okrem boja o každý centimeter ľadu sa môžeme tešiť aj na významný míľnik v kariére nášho útočníka - Peter Bartoš odohrá svoj 1000. zápas v najvyššej hokejovej súťaži Slovenska.

Skúsený 43-ročný útočník prestúpil do metropoly východu ešte v ročníku 2005/2006 v A-mužstve Košíc hrá už jedenástu sezónu. S Oceliarmi získal dve bronzové, dve strieborné i päť zlatých medailí a stal sa miláčikom publika. Bartoš nechýbal ani pri pamätnom majstrovskom hetriku v sezónach 2008/2009 až 2010/2011. Bol členom slovenského výberu, ktorý vybojoval na MS 2000 v Petrohrade prvú medailu pre Slovensko - striebro. V slovenskej reprezentácii odohral dovedna 92 zápasov a zaznamenal v nich 23 gólov. V doterajších zápasoch za seniorský tím HC Košice dosiahol 540 bodov za 220 gólov a 320 asistencií.

Košičania v súčasnosti okupujú druhú priečku tabuľky, a to so ziskom 76 bodov, ktoré postupne nazbierali v 37 zápasoch. Pochváliť sa môžu aj priaznivým skóre v pomere 131:82. Najproduktívnejším hráčom Oceliarov je dlhodobo kapitán Ladislav Nagy, ktorý v doterajšom priebehu ročníka nazbieral 44 bodov za 22 gólov a 22 asistencií. Nagy tak aj naďalej ostáva najlepším ligovým strelcom, ako aj najproduktívnejším hráčom súťaže.

Popradu patrí priebežná šiesta pozícia, ktorú si „kamzíci“ vystrieľali so ziskom 52 bodov v 38 zápasoch. Podtatrancov však rozhodne nemôže tešiť nepriaznivé skóre, keďže nastrieľali svojim súperom 110 gólov, zatiaľ čo sami ich inkasovali 118. Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Marek Zagrapan, ktorý v aktuálnej sezóne odohral 37 zápasov. V tých si na svoje konto pripísal 29 kanadských bodov za 12 gólov a 17 asistencií.

Pre Košice a Poprad pôjde o tretie meranie síl na ľade Steel arény v tejto sezóne. S „kamzíkmi“ máme v rozbehnutej sezóne priaznivý pomer výhier a prehier, z doterajších štyroch zápasov sme totiž prehrali len raz. Stalo sa tak v novembri minulého roka, kedy si po výhre v pomere 2:1 odniesol z Košíc body Poprad. V ostatných troch prípadoch sme už nášho rivala zdolali, a to pomermi 3:1, 4:3 po samostatných nájazdoch a 3:2 po predĺžení.

Aktualizované: 28.02.2017