V Turci jasná gólová prevaha Oceliarov

Pridané: 06.01.2017    autor: lpa, foto Adrián Danaj

MHC Martin - HC Košice 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 40. Galamboš – 16. Varga (Boltun, Nagy), 29. Boltun (Nagy), 37. Nagy (Boltun, Dudáš), 47. Deyl (Suja, Milý), 54. Jenčík (Suja, Vašíček)

Vylúčení: 7:11 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Hejduk - Kacej, Vyšný, 1655 divákov

MHC Martin: Dzubina (Pavlas) – Tabaček, Pulli, Rusina, Brňák, Pacalaj, König, Salija, Dvořák – Rapáč, Heizer, Koyš – Korostin, Galamboš, R. Varga – Surovka, Dlouhý, Markovič – Rzavský, Jurášek, Mráz

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Dudáš, Deyl, Šmach, Vašíček, Šedivý, Matejka, Vrábeľ, Koch – Bicek, Suja, Jenčík – Hričina, Boltun, Nagy – Klíma, Milý, Bartoš – Novotný, Šoltés, T. Varga

Košičania začali zápas aktívne a s pukom sa v úvode presunuli pred Dzubinu, ktorému ale spoluhráči v obrane výborne pomohli a zakončenia Biceka a Milého zastavili. Na opačnej strane klziska sa k zakončeniu dostal Rapáč, jeho pokus ale skončil v moci pripraveného Kopřivu. Na gól čakali diváci do 16. minúty, keď Košičania využili výhodu presilovej hry. Podarilo sa to Tiborovi Vargovi, ktorý tvrdou strelou z hranice ľavého kruhu nedal Dzubinovi šancu na zákrok. Domáci sa ešte v závere úvodného dejstva prezentovali zvýšenou útočnou aktivitou, avšak cez defenzívu Oceliarov sa nepresadili. Do šatní sa tak šlo za stavu 1:0 v prospech Košíc.

Úvod druhej tretiny priniesol rýchly hokej z oboch strán, pričom prvú šancu si vypracovali opäť Košice. Tie sa zásluhou Boltuna dostali k zakončeniu, jeho strela ale skončila len na bočnej sieti Dzubinovej bránky. Vzápätí pohrozil aj Martin, ktorý dostal pred Kopřivom dostatok priestoru na strelu, avšak Dlouhý to nevyužil a trafil len urasteného košického gólmana. Domácich to napokon poriadne mrzelo, v 29. minúte totiž našiel Nagy ideálnou spätnou prihrávkou Boltuna pred bránkoviskom a bol z toho druhý gól. O osem minút neskôr si títo hráči úlohy vymenili, Boltun vysunul Nagya a najproduktívnejší hráč Tipsport ligy po tretíkrát rozvlnil sieť na Dzubinovej bránke. Záver tretiny ešte priniesol presilovú hru domácich, ktorí ju využili tri sekundy pred prestávkou. Galamboš totiž zužitkoval skvelú prihrávku spoza bránky a upravil stav na 1:3 z pohľadu domácich.

Martin sa už v tretej tretine nemal na čo šetriť a už od úvodu záverečnej časti riadnej hracej doby sa zameral na ofenzívnu zložku hry. Strelami to preto skúšali Heizer aj Markovič, avšak košická defenzíva spoľahlivo zapracovala a puk vytesnila mimo priestor troch žrdí. Košičanov následne upokojil Deyl, ktorý presilovkovou strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a upravil na 1:4 z pohľadu Martina. Domáci celok mal následne k dispozícii veľmi dlhú presilovku o dvoch mužov, avšak využiť ju nedokázal. Martinčanov napokon tento fakt poriadne mrzel, na opačnej strane klziska sa totiž k odrazenému puku dostal navrátilec Jenčík, ktorý prestrelil bezmocného Dzubinu. Oceliari si už záver stretnutia postrážili a po výhre v pomere 5:1 z Turca odišli s tromi bodmi.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Dnes nám chýbalo predovšetkým šťastie. Zápas sa lámal za stavu 0:1, kedy sme spravili zbytočnú individuálnu chybu na modrej čiare, odišli sme striedať a inkasovali druhý gól. Košice nás dnes jednoznačne vyškolili z efektivity, nám sa podarilo kontrovať len jedným gólom, s ktorým sa ale vyhrať nedá.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „V Martine sme sledovali obojstranne mimoriadne rýchly a bojovný hokej, v ktorom sme boli napokon úspešnejší. Naši hráči dobre pracovali v obrane, s pukom na hokejkách boli dôrazní a to sa napokon ukázalo ako kľúč k úspechu. Z nášho pohľadu bolo mimoriadne dôležité ubránenie viac ako dvojminútovej presilovky Martina piatich proti trom, ako aj fakt, že sme v početnej výhode sami dvakrát skórovali. Vyzdvihnúť musím aj výborný výkon gólmana Miroslava Kopřivu, ktorý nás niekoľkokrát podržal.“

Aktualizované: 22.02.2017