Úvod > Novinky

Vianočné body spod Čákovho hradu

Pridané: 26.12.2016    autor: vep, foto Vladimír Koláček

HK Dukla Trenčín - HC Košice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly a asistencie: 48. Holenda (Bezúch, Hossa) – 33. Boltun (Šoltés, Šedivý), 38. Bicek (Deyl), 60. Suja (Bicek)

Vylúčení: 5:4 na dve min., navyše Koch (KE) 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Výleta - Šefčík, Jung, 2251 divákov

HK Dukla Trenčín: Kutej – Holenda, Bohunický, Drgoň, Danko, Trška, Obšut, Pavúk – Hossa, Sojčík, Bezúch – Gašparovič, Bulík, Sýkora – Hudec, J. Švec, J. Ručkay – Meidl, Lantoš, Pardavý – Šimun

HC Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Šedivý, Šmach, Matejka, Koch, Jankovič, Hruška – Bicek, Suja, Nagy – Šoltés, Boltun, Milý - Hričina, Klíma, Varga - Novotný, Vrábeľ, Bartoš

Bonusové štefanské kolo sa pod hradom Matúša Čáka začalo zaujímavými príležitosťami na oboch stranách. Za domácich najskôr neuspeli Lantoš ani Hossa, z hostí potom nepochodil Boltun strelou z kruhu. V polovici úvodnej tretiny získali Trenčania presilovku, ale hrali ju príliš staticky a Oceliari si počas svojho oslabenia vypracovali dve šance na otvorenie skóre. Najskôr v prečíslení dvoch proti jednému po Nagyovej prihrávke neuspel Suja, a potom domáci gólman Kutej zázračne vychytal aj Šoltésovu dorážku po Boltunovom zakončení. V úvodnej časti hry diváci presný zásah nevideli a do šatní sa odišlo za stavu 0:0.

Po prvej zmene strán si presilovku rýchlo vybojovali Košičania, ale nebezpečná Dudášova strela sa v nej neujala. Rozhodcovia potom vylučovali aj na opačnej strane, ale ani táto početná nerovnováha otvorenie skóre nepriniesla. Prvý gól padol až v nasledujúcej presilovke, ktorú hrali Košičania. Počas nej ostal medzi kruhmi nedôrazne pokrytý Boltun, ktorý po prihrávke z ľavého kruhu nemohol zaváhať a rozvlnil sieť za Kutejom. Ešte pred prestávkou na 2:0 z košického pohľadu v ďalšej presilovke zvýšil Bicek, keď nechytateľne tečoval strelu obrancu Deyla.

V úvode záverečnej dvadsaťminútovky domáci Trenčania pridali na aktivite a pokúsili sa vrátiť do hry. Podarilo sa im to kontaktným gólom v ôsmej minúte, keď z vnútornej hranice ľavého kruhu rozvlnil sieť Holenda. To domácich hokejistov naštartovalo a pokračovali v ofenzívnej snahe. Takmer okamžite mohol vyrovnať Sojčík, no Habal jeho rýchlu strelu po buly vychytal. Na opačnej strane mal desať minút pred záverečnou sirénou veľkú šancu aj Šoltés, no s jeho ranou k žrdi si Kutej poradil. V samom závere stretnutia sa Trenčania o vyrovnanie pokúsili aj hrou bez brankára, no počas nej dosiahol posledný presný zásah zakončením do prázdnej bránky Suja.

Josef Turek, tréner Dukly Trenčín: „Tím bojoval, ale keďže sme prehrali, nemôžeme byť spokojní. Škoda, že Ručkayovu strelu za stavu 0:0 Habal zázračne chytil. To bol akoby aj taký zlom. Nevyužili sme presilové hry, málo sme strieľali. Za týchto skutočností teda nemôžeme pomýšľať na výhru nad tak silným súperom.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „V obrane sme hrali proti aktívnemu a bojujúcemu domácemu Trenčínu veľmi dobre. Bolo dôležité, že sme v prvej časti ubránili súperove presilovky a zároveň sa nám darilo v našich presilovkách. Nemali sme však dostať gól na 1:2, ktorý výrazne domácim pomohol. V závere sme ale dokázali ubrániť výsledok a navyše sme aj strelili tretí upokojujúci gól do prázdnej bránky.“

Aktualizované: 18.01.2017