3 : 1
(0:0, 1:0, 2:1)
MAC Budapest

MAC Újbuda  – HC Košice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie:  33. Langkow (Bodó, Dudás), 53. Brown (Dansereau), 60. Klempa (Dansereau) – 41. Suja (Petráš, Derljuk)

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Goga – Valo, Vyšný

MAC Budapešť: Bálisz (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

HC Košice: Škorvánek (Laco) – Šedivý, Derljuk, McDowell, Dudáš, Pulli, Koch, Michalčin – Kafka, Galamboš, Sýkora – Petráš, Suja, Spilar – Haščák, Ignatuškin, Šerbatov – Lušňák, Klíma, Hričina – Žitný

Už v úvode zápasu bolo jasné, že ako domáca, tak aj tá hosťujúca ofenzíva bude chcieť byť v hlavnom meste Maďarska aktívna. Oba celky sa tak do seba zahrýzli, i keď tomu v prvých minútach chýbala väčšia presnosť. Na začiatku tej tretej to potvrdil aj Haščák, ktorý na Bálizsovu bránku presne nenamieril. O minútu neskôr mohli ísť do šance aj domáci, keď si v rozohrávke nerozumel Pulli s Kochom. Budapešť sa ale k puku napokon nedostala. Do prvej väčšej šance sa dostal Terbócs, ktorý sa zbavil brániaceho Košičana a skúsil to strelou ponad ľavý betón do protipohybu Stanislava Škorvánka. Gólman Oceliarov s tým však rátal, preto dokázal svoju lapačku vymrštiť včas a puk v nej ukryl. V šestnástej minúte sa zasa vedenia mohli ujať hostia. Haščák vtedy našiel z ľavej strany dobre postaveného Ignatuškina. Ruskému útočníkovi stačilo do prihrávky len vložiť svoju hokejku, čo aj urobil. Bálizs sa ale napokon zorientoval v celej situácii dobre, a tak neinkasoval. Presne o 60 sekúnd neskôr sme videli ďalší dôležitý brankársky zákrok - ten si na svoje konto pripísal tentokrát Škorvánek. Bodó na neho totiž korčuľoval osamotený, no 23-ročný rodák zo Žiliny si zachoval chladnú hlavu a budapeštiansku hviezdu zažiariť nenechal. Ešte pred prestávkou to Oceliari skúsili niekoľkými strelami, z uhla najskôr neuspel Kafka, no a niekoľko sekúnd neskôr sa neujalo ani zakončenie Ignatuškina. Prvá tretina preto presné zásahy nepriniesla, do šatní korčuľovali oba celky za remízového stavu 0:0.

Na začiatku prostrednej časti riadnej hracej doby pracovali obe defenzívy mimoriadne pozorne, preto bolo pre útočníkov prípadné ohrozenie jednej či druhej bránky veľkým problémom. Zakončenie tak priletelo až v 22. minúte z hokejky Galamboša, no to nemalo gólové parametre, preto si s pukom Bálizs poradil. Narozdiel od úvodnej tretiny, v tej druhej už však diváci videli aj gól. Padol v 33. minúte, keď sa Škorvánek po sérii dobrých zákrokov nešťastne zamotal do vlastnej siete. Navyše, pred bránkou padol aj Šedivý, a tak sa aj napriek veľkej bojovnosti Košičanov dostal k puku Langkow, ktorý upravil na 1:0 z pohľadu domáceho celku. Pochopiteľne, Oceliari chceli odpovedať rovnakým metrom. V tej istej minúte sa tak ešte dostali do kontry, z ktorej mohol najviac vyťažiť Hričina, no na jeho zakončenie k žrdi si dal Bálizs dostatočný pozor. Gólovo sme sa neprezentovali ani v 34. minúte, keď sa Bálizs prezentoval viacerými kvalitnými zákrokmi. O niekoľko sekúnd neskôr zasa pred bránkou aktívne pracoval Kafka, ktorý síce znemožnil gólmanovi rozohrať, sám sa však už k lepšiemu zakončeniu neprepracoval. Na začiatku 38. minúty sa po tvrdej hre Klímu k puku dostal Galamboš, ktorý si ešte vylepšil strelecký uhol a nakorčuľoval si pred Bálizsa. Strelu mu chcel následne umiestniť medzi betóny, tie ale gólman sklepol včas, a tak neexistovala prakticky žiadna štrbinka, ktorou by mohlo zakončenie prepadnúť až do siete. No a napokon, Košice sa nepresadili ani na konci 39. minúty. Počas vlastného oslabenia sa dostali do prečíslenia troch proti dvom, fínsky obranca Pulli ho ale ukončil len strelou do padajúceho Bálizsa. Po 40 minútach hry tak Újbuda viedla najtesnejším možným rozdielom.

Košičania sa v úvode záverečnej časti riadnej hracej doby nakopli veľmi rýchlym vyrovnávajúcim gólom. Ten prišiel ešte v 41. minúte. Derljuk najskôr puk nahadzoval od modrej čiary, ešte tam ale prišiel teč, na ktorý už Bálizs zareagovať nedokázal. O vyrovnávajúci presný zásah sa tak postaral Suja. Rovnaký muž mohol skórovať aj o tri minúty neskôr, navyše, na jeho aktivitu nadviazal aj Sýkora. Ani jeden z mužov v košickom drese sa už ale gólovou bodkou neprezentoval. Smerom dopredu sa tak mohla pobrať aj domáca Budapešť, ktorá vycítila šancu na opätovné prinavrátenie vedenia na svoju stranu. A aj ho získala. Zápas sa napokon lámal v záverečnej 10-minútovke, v čase 52:29 sa puk poodrážal až do takej miery, že prepadol za Škorvánkov chrbát. Za strelca gólu bol označený Brown. Na finálnych 3:1 upravil gólom do prázdnej bránky Klempa. Keďže sa už Oceliarom na tento gól reagovať nepodarilo, tri body napokon ostali v hlavnom meste nášho južného suseda.