1 : 4
(1:1, 0:0, 0:3)
HC 07 DETVA

HC 07 Detva - HC Košice 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly a asistencie: 1. Gašpar (Ščurko, Kuklev) – 12. Nagy (Pretnar), 42. Nagy, 44. Kafka (Netík), 51. Hričina (Klíma, Dudáš)

Vylúčení: 6:5 na dve min., navyše: Gachulinec (DET) - 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Stano - Kollár, Rojík, 555 divákov

HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Mat. Chovan, Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Gašpar, Ščurko – Žilka, Magocin, Ďaloga – Milý, Fekiač, Tibenský – Surový, Valent, Král

HC Košice: Habal – Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin – Kafka, Brophey, Netík – Nagy, Suja, Spilar – Šoltés, Galamboš, Haščák – Petráš, Klíma, Hričina, Krajňák

Zápas v Detve nabral už v úvode veľmi rýchly spád. Domácim hokejistom stačilo 28 sekúnd na to, aby sa ujali vedenia. Z rýchleho protiútoku sa presadil Gašpar, na ktorého zakončenie bol Habal prikrátky. Na konci štvrtej minúty to skúšal za Košičanov ranou od útočnej modrej čiary Pretnar. Tá však bola viackrát tečovaná, puk preto skončil len na zadnom mantineli. Neuspel ani Fekiač, ktorý sa prezentoval útočným výpadom. Napokon ale nezakončil, po jeho individuálnej akcii totiž dobre zakročila defenzíva Oceliarov. Tí sa vzápätí presunuli pred Petríka. Priestor si tam vytvoril Nagy, ktorý uspel strelou k vzdialenejšej žrdi. Stav bol tak vyrovnaný - 1:1. Košičanov chcel následne do vedenia poslať Netík, avšak jeho pokus gólové parametre nemal. Po 20 minútach hry sa tak šlo do šatní za nerozhodného stavu.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v podobne aktívnom duchu. Gól sme v nej síce nevideli, ale oba celky si na svoje konto pripísali viacero dobrých pokusov. Na začiatku 26. minúty najskôr pálil Petráš, ktorý sa snažil prekonať Petríka, čo sa mu však nepodarilo. Na opačnej strane si puk na hokejke premiešal Fekiač. Ten to chcel skúšať technickým zakončením. Napokon mu ale nedosadlo na čepeľ, čo znamenalo len nepresný strelecký pokus. Dobre to myslel aj Košičan Koch, ktorý sa snažil zúročiť prihrávku strelou z prvej. Petrík bol na ňu prikrátky, napokon mal ale šťastie, že puk mierne zaplachtil a vyletel až na zadný mantinel. Pred prestávkou sa toho už viac neudialo, aj po 40 minútach hry tak mali k víťazstvu rovnako blízko oba celky.

Tretia tretina už bola v réžii košických Oceliarov. Tí sa od jej úvodu tlačili do šancí, pričom ich dokázali aj zúročiť. Na začiatku 42. minúty si najskôr puk na čepeľ prebral náš kapitán Nagy, ktorý potvrdil obrovský prehľad a šikovným zakončením rozvlnil sieť za detvianskym gólmanom. Po prvýkrát v zápase sme tak šli do vedenia. Netrvalo dlho a zvýšili sme aj na 3:1. V prečíslení troch proti jednému totiž našiel Netík ideálnou prihrávkou Kafku, ktorý už nemal dôvod zaváhať. Udialo sa tak na začiatku 44. minúty. Necelých deväť minút pred koncom zasa potrestal Sládekovo zaváhanie Hričina. Obranca Detvy rozohrával nepresne a našiel len hokejku nášho urasteného útočníka. Po jeho zakončení viedli Oceliari 4:1. Stav sa už nemenil ani pri Galambošovom vylúčení zo záverečnej minúty, Oceliari tak zvíťazili aj v druhom súťažnom zápase v novej sezóne.