4 : 0
(2:0, 2:0, 0:0)
HC Mikron Nové Zámky

HC Košice – HC Mikron Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 8. Fejes (Olsson, Hovorka), 10. Jääskeläinen (Slovák, Rogoň), 21. Fejes (Olsson, Breton), 39. Fejes (Pollock).

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krajčík, Snášel ml. – Tvrdoň, Gegáň (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

HC Mikron Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Chovan, Lee, Hatala, Roman, Ligas, Mamčics, Kozák, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Hajnik, J. Mikúš, Kozák

Košický nástup do zápasu zabrzdilo vylúčenie Bartánusa. Oceliari však ubránili oslabenie. Potom sa v ofenzíve už našli aj domáci. Po viacerých šanciach otvoril skóre v 8. minúte Fejes, ktorý tak využil presilovú hru. Dokázal to dokonca strelou po ľade. Na začiatku 10. minúty navýšil skóre Jääskeläinen strelou do horného rohu. Odpoveďou na to mal byť novozámocký tlak, ktorý vyvrcholil Mikúšovou šancou, ale nechal ňou len vyniknúť Janusa. Útočná aktivita býkov neustávala ani neskôr. V nádejnej príležitosti v 15. minúte zakončoval Farley, ale košický brankár mohol opäť ukázať svoje atribúty. V 18. minúte mohol pridať druhý kúsok Jääskeläinen. Fínovo zakončenie len hokejkou zmaril český gólman Kantor. V závere tretiny Novozámčania neuspeli ani z prečíslenia.

Úvod druhej tretiny hosťom ešte viac rozostril šance na body. Po 43 sekundách udrel Fejes – ten využil dlhú prihrávku Olssona v samostatnom nájazde. V presilových hrách na oboch stranách chýbala presnosť striel. V 27. minúte už mohol znížiť Jackson, ale aj jeho zakončenie zachytil košický brankár betónom. Košičania aj naďalej bránili – kopili sa na ich strane totiž vylúčenia. Tentokrát už boli ale býci presní a zo zakončení JaksonaLogginsa mohli prísť góly. V žiadnej zo situácií nezostal Janus nepripravený – naozaj sa snažil udržať si čistý štít. Na opačnej strane pohrozil strelou od modrej Šedivý. Gól prišiel krátko po jeho pokuse. Pollockovu prihrávku dostavil do odkrytej bránky Fejes a ešte pred druhým klaksónom zavŕšil hetrik.

Solídny nástup hostí do tretieho dejstva pokazili úspešné bloky košických obrancov. Domáci si chceli spraviť chuť v 46. minúte peknými prihrávkami na jeden dotyk, no Olsson zakončoval len do Kantora. Od tejto akcie roztočili Košičania obrovský kolotoč príležitostí. Vo viacerých z nich zasahovali obrancovia, prípadne puk zneškodnil Kantor. V 49. minúte Linet zbytočne čakal so strelou a odzbrojil ho obranca hostí Chovan. O minútu neskôr predviedol vynikajúce sólo Pollock, čomu chýbalo už len gólové zakončenie. Košických tutoviek sa domáci fanúšikovia dočkali požehnane – góly v tretej tretine napriek tomu absentovali. Hostia zvládli ešte jedno oslabenie, po ktorom sa tečom mohol presadiť Farley, ale šťastie nestálo na strane Zámkov – puk tesne minul ľavú žŕdku. V poslednej minúte sa už hostia o nič nesnažili a Košičania zvíťazili  – druhýkrát po sebe udržali čisté konto a Fejes si pripísal hetrik hneď v treťom vystúpení v drese oceliarov.