2 : 7
(0:4, 2:1, 0:2)
HK Poprad

HK Poprad – HC Košice 2:7 (0:4, 2:1, 0:2)

Góly a asistencie: 29. Petráš (Kotvan, Bubela), 36. Bubela (Peresunko, Betker) – 6. Hovorka (Southorn, Šedivý), 6. Rogoň (Jääskeläinen), 10. Jääskeläinen (Slovák, Deyl), 17. Jääskeläinen, 24. Pollock (Parshin), 46. Havrila (Deyl), 50. Fejes (Hovorka, Rogoň).

Vylúčení: 3:3 na dve min. + 0:1 na 5 + DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Crman, Výleta – Jurčiak, Gegáň (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HK Poprad: Rychlík (od 10. min. Valluš) – Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Brincko, Betker, Suchý, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Bubela, Špirko, Svitana – Kukuča, Petráš, Peresunko – Kundrík, Mlynarovič, Paločko

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Opatrný úvod zápasu zdobili vyrovnané štatistiky. Tie sa pokúsil v 5. minúte prelomiť Southorn delovkou od modrej. Napokon bol po vhadzovaní tým, kto prihrával na gól Hovorku – 0:1. Už o 37 sekúnd neskôr využil svoju rýchlosť v úniku Rogoň a puk dostal pomedzi Rýchlikove betóny do siete. Malé náznaky šancí kamzíkov zmarila tretia podpásovka. V 10. minúte na druhýkrát úspešne zakončil Jääskeläinen. Z bránkoviska tak vyhnal Rychlíka. V 12. minúte si vypracovali domáci tutovku, ale bekhendové zakončenie Záborského na Janusa nestačilo. Neskôr podtatranci nevyužili ani presilovku  a prišiel ďalší trest. V 17. minúte Jääskeläinen uspel aj s blafákom proti Vallušovi – 0:4. Šťastie akoby nestálo v ten večer na strane Popradu a domáci zahodili aj ďalšiu presilovkovú príležitosť, ktorá trvala 5 minút za Southornov zákrok.

Ani solídny štart kamzíkov do druhého dejstva nestačil na gól – aj piaty prišiel z hokejky oceliara. V presilovke sa presadil Pollock. V 25. minúte sa najprv puk nečakane odrazil po Mlynarovičovom dotyku pred Janusa, ale ten ho pokryl a následne sa dostal do nájazdu Parshin, no neskóroval. Až v 29. minúte vzplanula iskierka nádeje na domácej strane – Kotvanov projektil jemne tečoval Petráš – 1:5. Košičanom medzitým nevyšlo jedno prečíslenie, no naopak ani ďalšia popradská početná výhoda neskončila gólom. Na ten ešte chvíľku vyčkali a v 36. minúte znížil Bubela. V závere tretiny nepríjemne dobiedzal pred Janusom Kukuča, ale košický maskovaný muž sa nenechal tretíkrát prekonať.

Do poslednej tretiny vstúpili oceliari s trojgólovým náskokom. V prvých piatich minútach periódy mohli Popradčania využiť najmenej päť skvelých príležitostí. V najväčšej zlyhal Záborský, ktorý nastrelil len do Janusa, pričom mal odkrytú veľkú časť bránky. Neskôr Valluš zlikvidoval ďalší samostatný nájazd – tentokrát v podaní Ferenca. Zakrátko vypracoval peknú akciu Havrila, ktorý napokon aj sám tečoval puk do siete na 2:6. V nasledujúcej presilovke hostí sa paradoxne dvakrát dostali do šance Popradčania – napokon stačil jediný útok Košíc a bolo 2:7 – šiesty gól v sezóne pridal Fejes. Poprad napriek tomu, že osud zápasu poznal, bojoval. V ďalšej veľkej šanci bol Meliško, no Janus vytiahol až zázračný zákrok lapačkou. Frustrovaní domáci len márne krútili hlavami. Ešte minútu pred poslednou sirénou mal veľkú šancu na skorigovanie výsledku Záborský, no aj v tretej tutovke ho vychytal Janus. Košičania si spod Tatier odviezli vysoké víťazstvo a upevnili si druhé miesto v tabuľke.