3 : 2 sn
(1:1, 1:0, 0:1 — 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice — DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 — 0:0)

Góly a asistencie: 15. Haščák (Repe, Chovan), 32. Milý (Slovák, Cibák) – 9. Beauviller (Ross), 50. Beach (Beauviller, Vandane) — rozh. sám. nájazd: Haščák (KOS)

Vylúčení: 6:6 na dve min., navyše: Beach (MIS — 10. min za nešportové správanie), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina (SVK), Rencz (HUN) — Jobbágy (SVK), Kis-Király (HUN), 4335 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Růžička, Repe, Bučko, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan (C), Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja (A), Jokeľ

DVTK Miškovec: Rajna (Adorján) — Dudás, Ross (A), Vandane, Göz, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Láda — Reszegh, Vas (C), Beach — Magosi (A), Galanisz, Rodman — Miskolczi, Harrison, Beauviller — P. Kiss, Lövei, Ritó

Ešte pred zápasom sme boli svedkami vyhlásenia najlepšieho hráča Tipsport ligy za mesiac september. Cenu odovzdávali prezident HC Košice Július Lang a mládežnícky tréner Vladimír Svitek. Oceneným bol Michal Chovan. Srdečne blahoželáme!

Diváci prítomní v Steel Aréne očakávali od úvodu obojstranne aktívny hokej — a aj ho videli. Už po niekoľkých sekundách hry riešil Rajna pokus Haščáka, ktorý síce pálil z uhla, ale vôbec nie zle. Každopádne, oveľa vážnejšia šanca prišla na konci prvej minúty pred Košarišťanom. Po zaváhaní v defenzíve Oceliarov sa do úniku vydal Beach, v otvárací presný zásah ho ale nepretavil. Gól nepadol ani po košickej aktivite z úvodu piatej minúty. Puk si z druhej vlny vypýtal Bučko, no jeho pokus od čiary zadunel len na zadnom mantineli. Prvý presný zásah tak priniesla až deviata minúta — a síce presilová hra nášho súpera. Strela od modrej bola ešte zblokovaná, no k puku sa na pravej strane dostal aj Beauviller, ktorý už Košarišťana prekonať dokázal. V 15. minúte hrali presilovku aj Košice. Haščák to najskôr skúšal strieľanou prihrávkou k žrdi, no keď neuspel, rozhodol sa voliť plnohodnotné zakončenie švihom. A to už v sieti predsa len skončilo. Vyrovnané, 1:1. Košice po svojom góle ožili a chceli sa ujať aj vedenia, to by však Kochovo zakončenie mierené medzi betóny nemohol Rajna dobre zneškodniť. Po dvadsiatich minútach tak bolo všetko otvorené, stav bol 1:1.

Do druhej tretiny vstúpili Košičania s dvojminútovou presilovkou, keďže v poslednej sekunde otváracej časti inkasoval Ross menší trest za krosček. Úvod tejto pasáže ale zvládli lepšie, paradoxne, hostia, ktorí puk držali ďaleko od bránky Miklósa Rajnu a znemožňovali tak svojmu súperovi ujať sa vedenia. Zmenu stavu tak mohla priniesť 29. a následne aj 30. minúta. Počas týchto sekúnd si oba celky vypracovali zaujímavé pozície, ktoré ešte podporili obetavosťou v predbránkovom priestore. Defenzívy Košíc i Miškovca na čele s obomi brankármi si ale svoje povinnosti splnili na výbornú a puk v sieti skončiť nenechali. Stav sa tak po tretíkrát menil až na konci 32. minúty — našťastie pre Košičanov v ich prospech. Steel Aréna si vtedy pýtala gól a aj ho dostala, keď sa do listiny úspešných strelcov zapísal Milý. Miškovec sa s nepriaznivým stavom zmieriť nechcel. V 35. minúte to demonštroval Vas, ktorý sa do šance dostal počas oslabenia svojho celku. Z bezprostrednej blízkosti ale Košarišťana neprekonal. A keď sa na opačnej strane nepresadil ani nepokrytý Bortňák, bolo jasné, že do šatní sa pôjde za stavu 2:1.

A to rozhodne nie je stav, ktorý by znamenal jednoznačné víťazstvo Košíc. Miškovec sa tak aj v úvode poslednej časti riadnej hracej doby snažil o vyrovnanie, no mal to len veľmi ťažké. Dobre organizovaná defenzívna činnosť Oceliarov totiž znamenala, že ku Košarišťanovi sa dostalo len minimum pukov. Naopak, hostia čelili viacerým košickým šanciam. V prvej polovici tretej tretiny sa do zaujímavých pozícií dostávali Bezúch aj Milý, no ani jeden z nich sa gólovým zakončením neprezentoval. Bezúcha vychytal Rajna, Milý si zasa musel puk prikopnúť, a tak prišiel o cenné sekundy pri strele. Vytúžený gól Miškovca napokon predsa len padol. Udialo sa tak v 50. minúte, keď na 2:2 vyrovnal Beach. A keďže už pred sirénou ďalšia zmena stavu neprišla, na rad sa dostalo aj predĺženie.

Ani táto pasáž o víťazovi nerozhodla, všetko tak museli rozlúsknuť až samostatné nájazdy. V nich sa viac darilo Oceliarom, ktorí si tak zo zápasu odniesli aj druhý bod. Rozhodol o tom Marcel Haščák.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Dnes sme hrali dobrý hokej. Predovšetkým v druhej tretine sme mohli súperovi výraznejšie gólovo odskočiť, ale brankár Rajna nám to nedovolil. Miškovec bol nebezpečný hlavne v presilovkách. Veľká pochvala patrí našej štvrtej formácií, ktorá sa zásluhou Milého presadila aj gólovo.“

Marcel Rodman, tréner Miškovca: „Vedeli sme, že sú Košice doma veľmi silné a že to bude poriadne náročný zápas. Prvých 40 minút to aj platilo, ale potom sme ukázali charakter a vybojovali aspoň bod. V predĺžení z toho mohol byť aj druhý, žiaľ, nevyšlo to. Vo výsledku si však myslím, že sme podali dobrý výkon.“