3 : 0
(0:0, 2:0, 1:0)
HK GROTTO Spišská Nová Ves

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 22. Chovan (Fejes, Jääskeläinen), 24. Havrila (Olsson, Breton), 60. Bartánus (Fejes, Chovan).

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Krajčík – Jurčiak, Tvrdoň (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Southorn, Romančík, Bartoš A. – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Fejes, Chovan, Bartánus – Parshin, Linet, Lamper – Havrila, Hovorka, Leskinen

HK Spišská Nová Ves: Surák (Melicherčík) – Malina, Valach, Žiak, Ališauskas, Ordzovenský, Beaudry, Groch – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Nellis, Laporte – Džugan, Myklukha, Vartovník

Opatrný úvod zápasu sa snažili ako prví využiť hostia. V 4. minúte sa k strelám dostali Verbeek a neskôr aj Vandas. Spišiaci dostali aj prvú presilovku, no odohrali ju nevýrazne. Až v 7. minúte sa podarilo Košičanom vystreliť do priestoru bránky. Z úniku zakončoval Fejes, ale neuspel. V ďalšej presilovke hostí mali šance Giľák, Valach aj Beaudry. V 11. minúte oceliari trochu súpera zatlačili, no tento tlak predchádzal presilovke hostí o dvoch hráčov. Ani v takýchto momentoch košická defenzíva nezlyhala. Akcie Spišiakov na jeden dotyk likvidoval Janus. Košický brankár však dostal upozornenie za opätovné posunutie bránky – napokon sa ukázalo, že išlo o technický problém. Košičania často strieľali od modrej, no ich projektily mierili prevažne nad. Ešte pred sirénou sa skúšal predrať pásmom až k zakončeniu Linet, ale Surák si dal pozor.

Prvú košickú početnú výhodu využil navrátilec Chovan, ktorý poslal puk po ľade od brániaceho hráča až do siete. O dve minúty neskôr pridal ešte jeden kúsok Havrila po dorážke Olssonovej strely. Neustávajúci tlak oceliarov chcel spečatiť tretím gólom Bartánus, ale Surák sa už mal na pozore. V 29. minúte šikovne technicky prenikol obranou domácich Verbeek, no v koncovke nestačil na brankára. Tento ojedinelý pokus vystriedali šance Leskinena, ParshinaSouthorna, ale skóre sa nemenilo. Oceliari spôsobovali hosťom veľké ťažkosti v presilovke o dvoch hráčov, ale neuspeli – a to neskôr ani z prečíslenia. V 37. minúte vyskúšal propagačnú strelu Rapáč, no Spišiaci zavarili domácim až v samotnom závere dejstva počas presilovky. Janus však aj tentokrát vynikal.

Ukontrolovaný priebeh zápasu chcel spestriť v 42. minúte Breton prienikom po krídle, no Suráka neoklamal. Na opačnej strane Janus vyrazil nebezpečnú Giľákovú strelu. O dve minúty neskôr sa na košického gólmana rútila osamotená dvojica Kerbashian – Majdan, ale nepresne si prihrali. V 48. minúte Bartánus dlho čakal so zakončením a neuspel. V 50. minúte Jääskeläinen vypichol puk Grochovi a zakončil, ale už z nemožného uhla. Košičania tlačili aj naďalej – v presilovke si vypracovali príležitosti Slovák aj Fejes, ale stav zápasu sa nemenil. Ďalšiu šancu odpracoval Chovan, ktorý puk presne nahodil na Bartánusa, ale rozbehnutý útočník mal príliš málo priestoru na úspešné zakončenie. Dve minúty pred klaksónom Surák odkorčuľoval z novoveskej bránky a to, čo sa Bartánusovi nedarilo celý zápas prišlo v samom závere. Košická 61-ka spečatila ďalšie víťazstvo oceliarov.