3 : 2
(2:1, 1:0, 0:1)
Dukla Trenčín

HC Košice — Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Repe (Bezúch, Skokan), 10. Skokan (Suja, Slovák), 21. Chovan (Majdan) – 17. Valach (Bartovič, Radjenovič), 53. Lapšanský (Mikyska)

Vylúčení: 7:7 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Baluška — Vyšný, Jedlička, 3712 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Čížek (A), Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan (C), Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja, Jokeľ

Dukla Trenčín: Valent (Tomek) — Bokroš, Štach, Rajnoha, Starosta (A), Sládok, Kajínek, Stacha — Alderson, Mikyska, Lapšanský — Bartovič (C), Radjenovič, Valach — Chromiak, Coughler, Sojčík (A) — Sádecký, Švec, Hlinka

Tradičné hokejové derby odštartovali Oceliari vo veľkom štýle. V prvej minúte síce ešte diváci sledovali viacero nepresností, medzi nimi aj košické zakázané uvoľnenie, no už v tej druhej sa mohli tešiť z gólu. Domáci si postupne vypracovali dve veľké šance. Tú prvú nevyužili, no puk sa ešte vrátil medzi kruhy, kde našiel Repeho. Ten nedal ranou príklepom Valentovi šancu na úspešný zákrok. 1:0 pre Košice. Rovnako nebezpečné to bolo aj na konci ôsmej minúty, znova v neprospech Trenčína. Domáci totiž vylákali Valenta von z bránky, no finálna prihrávka pred bránkovisko bola príliš prudká. Nepresadil sa ani Haščák, ktorý dostával puk do jazdy. Bol totiž faulovaný a lepšie zakončiť nestihol. Prvá vážnejšia situácia pred košickou bránkou prišla v 10. minúte. Po chybe Oceliarov sa v bezprostrednej blízkosti Košarišťana k puku dostával Hlinka. ktorý ho, našťastie pre nás, do siete neposlal. Košice tak ešte v rovnakej minúte upravili na 2:0. Po návrate vylúčeného Radjenoviča na ľad Valentovi vypadla strela, čo využil najlepším možným spôsobom Skokan. Ten v neprehľadnej situácii navýšil košické vedenie na rozdiel dvoch gólov. Ešte pred prestávkou sa ho však podarilo skresať Valachovi, keďže po prečíslení Dukly nemal veľa dôvodov zaváhať. Po 20 minútach hry tak platil priebežný stav 2:1.

Druhá tretina odštartovala spôsobom, akým sa tá prvá končila — útočným a divácky atraktívnym hokejom. A v neposlednom rade, Košičania jej úvod okorenili rýchlym gólom. Už po 17 sekundách hry vyšachovali Majdan s Chovanom defenzívu Dukly, no a práve Michal Chovan bol tým, kto už dokázal bez väčších problémov prepáliť bezmocného Valenta. Zároveň to odšartovalo nespočetné množstvo krásnych akcií na oboch stranách. Mnoho z nich napokon vyústilo do veľkých šancí. Za spomenutie stojí napríklad Švecova aktivita, ktorý v 23. minúte ponaháňal Košarišťana. Ak by bola prihrávka košického brankára len o čosi slabšia, mohlo byť zle-nedobre. V tomto prípade sa ale stav nemenil. Nemenil sa ani na konci rovnakej minúty. Na opačnej strane dostal puk na čepeľ Belluš, ktorý zakončoval z ľavej strany. Valent tam ale famózne priskočil a nepotešil tak košický celok. Na ťahu bol Trenčín. Ten mal k dispozícii presilovú hru piatich proti trom, preto volil častú streľbu. Pokusy to neboli zlé, no brankár v bielom drese predviedol niekoľko dôležitých zákrokov nohami a puk do siete nepustil. Na opačnej strane zasa na rovnako výbornom Valentovi stroskotal Rapáč. „Tretina brankárov“ pokračovala v 37. minúte. Na košickú svätyňu sa rútil Coughler spolu s Lapšanským. Druhý menovaný sa snažil zakončiť k žrdi, ale to na Košarišťana neplatilo. Po 40 minútach hry preto platil stav 3:1.

Dukla musela v záverečnej časti riadnej hracej doby zabrať, no to nebolo vôbec také jednoduché. V jej úvode totiž musela hrať bez vylúčeného Bartoviča, ktorý si odpykával takmer plné dve minúty zo svojho trestu. Hru v oslabení síce zvládla, ale naďalej si musela dávať pozor na nebezpečné košické výpady. Predovšetkým ten Kochov z konca 43. minúty zaváňal gólom, ale Michal Valent si na svoje konto pripísal krásny a dôležitý zákrok lapačkou. Dukla následne nevyužila ani druhú ponúknutú príležitosť v podaní dvojnásobnej presilovky. Hra sa následne opticky vyrovnala, až napokon hostia dosiahli to, o čo sa tak vehementne snažili — skórovali kontaktný gól. Presne sedem minút pred koncom sa oň postaral Lapšanský. Pri Trenčíne stála následne šťastena minimálne dvakrát. Prvýkrát vtedy, keď Haščákov puk do siete takmer dokopol Bartovič, ale Valentova noha ho v poslednej chvíli zastavila. Druhýkrát zasa pri zakončení Belluša, ktorý opečiatkoval žrď hosťujúcej svätyne. Hostia to ešte v závere skúšali bez brankára, ale stav sa už nemenil. Trenčín sme tak zdolali 3:2.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Myslím si, že zo strany Košíc sme dnes videli dobrý hokej. Topánka nás však tlačí v manažovaní zápasu. Vedieme o dva góly a potom sa necháme zbytočne vylučovať. Dôležité ale je, že sa z týchto vecí vieme poučiť.“

Peter Frühauf, asistent trénera Trenčína: „Tešil som sa na stretnutie s Petrom Draisaitlom, s mojím bývalým trénerom. Myslím si, že pri lepšej konštelácii sme mohli aj vyrovnať. Sme hrdi na chlapcov, že to na ľade tímu, akým sú Košice, dobojovali až do konca.“