Stav série: 3:3
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 60. Osburn (Hammond, Pavlovs) – 2. Breton, 60. Leskinen.

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Konc st. – Konc ml., Synek (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Glazkov, Macejko, Novák – Žitný, Galamboš, Puliš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Bjalončík, Buc, Okoličány – Cibák, Chalupa, Vašaš

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Oceliari mali vynikajúci vstup do zápasu. Už po 12 sekundách mal tutovku Pollock, ktorému servíroval puk Jääskeläinen. Táto dvojica sa zaslúžila o tri veľké šance v priebehu  prvej minúty. Napokon po 63 sekundách otvoril skóre Breton a Košičania sa tešili na dvakrát, keďže sa gól preveroval. Uznanie gólu znamenalo trest pre domácich. Presilovku odohrali Košičania síce dobre, ale ani zakončenia SlovákaChovana sa o väčší náskok nezaslúžili. V 7. minúte sa Pollock tlačil do bránky po prihrávke Leskinena, ale neuspel. Početnú výhodu si zahrali aj líšky, no mnohé strely zablokovala už obrana. V oslabení sa mohol dostať do úniku Lamper, no bol odzbrojený. Košičanom sa darilo vyhadzovať puky. Domácim sa črtalo jedno prečíslenie, no práve naskočil na ľad z trestnej lavice Pollock a pomohol v bránení. V 16. minúte sa Jääskeläinen ocitol sám pred bránkou, no nezakončil presne. O minútu neskôr vypálil na opačnej strane spomedzi kruhov Cibák – išlo len o tretiu strelu domácich v zápase. Ani z následného tlaku domáci nevyťažili nič svetoborné. Naopak oceliari dostali v závere tretiny druhú presilovku.

Začiatok druhej tretiny uchytili domáci – Okoličány mal šancu, no jeho strelu obetavo zastavil Lamper. O minútu neskôr Buc našiel osamoteného Bjalončíka a ten prehral súboj s Riečickým. V 24. minúte Lamper rovnako neuspel sám proti Škorvánkovi. Košičania si vytvorili veľký tlak a na celé dve minúty nechali brániť jednu michalovskú formáciu – v tom čase Ferenc nastrelil žŕdku. Neskôr sa k ojedinelej strele dostal Hammond, ale Riečický ho suverénne vychytal. Potom dostala Dukla po kontroverznom momente presilovku, ale oceliari ubránili nebezpečné situácie. V 35. minúte Bartánus mal pred sebou otvorený priestor a vystrelil, no Škorvánek si pripísal ďalší zákrok. Onedlho mohol ísť do úniku Žitný, ale Breton mu zozadu vypichol puk. Postupne si vypracovali šance dnes nebezpečný Bartánus aj Havrila, ale vedenie sa im nepodarilo navýšiť. V závere tretiny dostali oceliari presilovku, no rozhodcovia poslali pre problémy s plexisklom hokejistov predčasne do šatne.

Po prestávke sa oceliarom nepodarilo využiť presilovku. Michalovčania mali viacero šancí – v 43. minúte Zabusovs zachytil rozohrávku, no vystrelil len do brankára. O chvíľu neskôr nebezpečne nahodil puk Cibák. Košičania nevyužili ani ďalšiu presilovku a vyrovnať mohol z kontry Vašaš. V 49. minúte Bjalončík zaujímavo zakončil z otočky a spôsobil nepríjemnú situáciu v našom bránkovisku. O minútu Leskinen vybojoval v útočnom pásme puk a poslal ho na strelu švihom pre Pollocka. Dukla mala obrovskú šancu pri chybnej rozohrávke Košíc, ale Bartánus zabránil nebezpečenstvu, keď v páde posunul bránku. Košičania ubránili dôležité oslabenie a napokon Jääskeläinen v šanci zasiahol brvno. 5 minút pred koncom zápasu ešte nastrelil puk Glazkov, no Buc sa už k dorážke nedostal. Veľký tlak domácich komplikovali košickí obrancovia obetavými zákrokmi. V 60. minúte Leskinen vybojoval puk v obrannom pásme a strelou spoza útočnej modrej upravil na 0:2. Len 18 sekúnd pred sirénou sa podarilo znížiť Osburnovi, no oceliari už ustáli zvyšok zápasu.