3 : 4
(1:1, 0:1, 2:2)
HK Nitra

HK Nitra – HC Košice 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly a asistencie: 13. Scheidl, 50. Scheidl (Majdan), 54. Buček (Bortňák, Rapáč) – 7. Jokeľ (Žitný), 32. Lušňák (Pulli, Brophey), 47. Spilar (Hričina, Ignatuškin), 59. Nagy (Suja)

Vylúčení: 6:7 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, Novák – Kollár Rojík, 2895 divákov

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Fominych – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Kollár, Čaládi

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčin, Šedivý, Cibák – Spilar, Suja, Nagy – Lušňák, Galamboš, Hričina – Klíma, Ignatuškin, Petráš – Žitný, Brophey, Jokeľ – Kafka

Úvod zápasu pod Zoborom sa síce niesol v pokojnom tempe, napriek tomu sme však na prvú väčšiu šancu dlho nečakali. Pri Ignatuškinovom vylúčení sa k zakončeniu dostal košický kapitán Nagy, ktorý už prekonal Šimbocha, no jemu pomohla konštrukcia jeho bránky. O dve minúty neskôr zasa svoju šancu spálil aj Lantoši, a tak sa stav nemenil ani v tomto momente. Na prvý gól si napokon diváci počkali do siedmej minúty. Jokeľ si pred bránkou prebral Žitného puk a poslal ho za chrbát bezmocného gólmana. Košičania viedli 1:0. Skórovať mohli aj v polovici 12. minúty, keď vyslal zaujímavé zakončenie Spilar. Táto strela ale napokon gólové parametre nemala. Tradičné nedáš-dostaneš tak platilo do bodky, keďže v oslabení unikol Scheidl, prekorčuľoval až pred Škorvánka a pohodlne vyrovnal. Ešte pred prestávkou využil svoju rýchlosť aj Lantoši. Ten sa dostal do samostatného úniku, no gólovú bodku mu nedal. Po 20 minútach hry tak platil stav 1:1.

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie Nitrania, na čo dokázali Košice reagovať len veľmi ťažko a dvakrát poslali puk cez všetky čiary nedovoleným spôsobom. Napriek tomu sa však vážnejšej šanci pred Škorvánkovou svätyňou vyhýbali. Práve naopak, v 32. minúte sa sami dostali do šance, ktorú znova premenili. Tentokrát využil Šimbochovo vykorčuľovanie z „klietky“ Lušňák. Košický útočník šikovne obkorčuľoval bránku Nitry a pohodlne do nej zasunul puk. Oceliari tak viedli po druhýkrát v zápase. S tým sa, pochopiteľne, Corgoni zmieriť nechceli, no v 39. minúte Slovák svoju obrovskú šancu spálil. Udialo sa tak po dobrom obrannom zákroku Košíc, ktoré súperovi v prostrednej časti riadnej hracej doby svojmu súperovi skórovať nedovolili. Do šatní sa tak odišlo za stavu 2:1 v prospech Oceliarov.

Corgoni vykorčuľovali do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom, a síce minimálne raz prekonať Škorvánka a vrátiť sa tak do hry o body. V pásme sa pritom držali, no proti dobre organizovanej košickej defenzíve to mali len veľmi ťažké. Navyše, v 47. minúte sa Spilar pred bránkou dostal k voľnému puku, ktorý upratal až do siete. Oceliari viedli 3:1 a mohli byť opäť o čosi pokojnejší. Bolo však jasné, že ani za tohto stavu Nitra kožu ľahko nepredá. V 50. minúte to potvrdil svojím druhým gólom Scheidl. ktorý tak opäť zdramatizoval zápas. V 53. minúte sa Košičania mohli dostať opäť na rozdiel dvoch presných zásahov, no keďže sa im to nepodarilo, o minútu neskôr už bolo vyrovnané. Postaral sa o to Buček. Stále však nebol koniec. Záver 59. minúty totiž priniesol smaostatný únik košického kapitána Nagya, ktorý nedal strelou švihom gólmanovi šancu na úspešný zákrok. Dramatický zápas sme tak zdolali v jeho absolútnom závere a z Nitry sme si odviezli tri body.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Teraz som mierne rozladený. My sme dnes mali množstvo šancí, no využili sme minimum. Naopak, súper z Košíc dnes využil asi všetko. Vyrovnali sme na 3:3, no potom prišla nepochopiteľná chyba skúsených hráčov. Prišli sme tak o bod či dva.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Dnes nás zdobila bojovnosť. Do Nitry sme cestovali s tým, že či už sa nám vyhrať podarí alebo nie, chceme bojovať. Do zápasu sme dali všetko a náš výkon podporil aj skvelý Škorvánek v našej bránke. Z troch bodov sa tak veľmi tešíme.“