1 : 2 pp
(0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
HK GROTTO Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 22. Štrauch (Ališauskas, Beaudry) – 37. Lamper (Olsson, Deyl), 62. Slovák (Watling, Šedivý).

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Výleta, Fridrich – Tvrdoň, Synek (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Česánek, Ordzovenský – Verbeek, Bortňák, Vandas – Štrauch, Nellis, Rapáč – Majdan, Salituro, Giľák – Hamráček, Tkáč, Novák

HC Košice: Riečický (Durný) – Southorn, Šedivý, Deyl, Olsson, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň

Obe mužstvá začali aktívnou ofenzívnou hrou. Na konci 5. minúty mohli Spišiaci už viesť, ale spolupráca MajdanRomaňák zlyhala v koncovke pred nekrytou bránkou. Onedlho sa ocitol sám pred bránou aj Giľák, ale jeho pokus trafil len brankára. Postupne si priestor v útočnom pásme vytvárali aj oceliari. V 8. minúte presvišťala Jääskeläinenova delovka okolo pravej žŕdky. Spišský tlak sa stupňoval, no Riečický odolával všetkým štipľavým projektilom. V 14. minúte Vandas nebezpečne nahadzoval puk pred košické bránkovisko, ale ten nenašiel adresáta. Hostia onedlho dostali šancu v podobe presilovej hry. Paradoxne mohli inkasovať po úniku spišského útočníka Nellisa. Ku koncu tretiny sme videli aj skrumáže pred brankárom rysov, ale otvárací gól z toho nevzišiel. V posledných sekundách ešte pohrozil Vandas.

Druhé dejstvo zahájili Košičania len vo štvorici a zakrátko ostali na ľade len traja. V 22. minúte využil túto príležitosť Štrauch a otvoril skóre. Gól náhle prebudil oba manšafty. Domáci potom ubránili aj druhé oslabenie v zápase. Spišiaci sa v druhej tretine často dostávali do prečíslení. V 32. minúte opečiatkoval konštrukciu Riečického bránky kapitán Spišiakov Rapáč. V 37. minúte prišlo vyrovnanie Košíc – z úspešnej dorážky sa tešil Lamper.

Lepšie vstúpili do tretej periódy oceliari.Chovan mohol otočiť priebeh zápasu, ale gól z jeho akcie nepadol. Košičania v treťom dejstve zrýchlili hru a bolo citeľné, že idú za tromi bodmi. Chaos pred spišskou bránou minútami narastal, kým Spišiaci nevyužili jediný úspešný brejk. Košický kapitán mal sa ocitol v šanci no bekhendom žŕdku. Napokon sa hra ako na hojdačke premostila až do  predĺženia.

V 2. minúte predĺženia zužitkoval Watlingovu prihrávku po osi ihriska osamotený Marek Slovák a puk zavesil pod brvno. Košičania vyhrali proti Spišiakom už šiesty zápas v rade.