HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
20. Jääskeläien (Leskinen, Southorn), 23. Leskinen (Chovan, Southorn), 29. Romančík (Chovan), 31. Campbell (Šedivý), 49. Jääskeläinen (Paršin, Deyl), 54. Rogoň (Romančík, Ferenc) - 59. Holenda (Frídel).

Rozhodovali: J. Konc ml., Rojík - Junek, Stanzel

Vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2796 divákov.

HC Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Tybor, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

HC 05 Banská Bystrica: Rahm - Luža, Bačik, Holenda, Kojo, Björkung, Ďatelinka, Frídel - Troock, Tamáši, Urbánek - Šoltés, Kontos, Jendek - Výhonský, Gabor, Kabáč - Sukeľ, Bíreš, Gašpar

Pomalší úvod zápasu spestrili útoky na oboch stranách. Kým oceliari sa snažili rýchlo otvoriť skóre, viaceré šance Bystričanov zmarila defenzíva domácich. V 8. minúte vykorčuľoval Janus za bránku a po rozohrávke sa nestihol medzi tri žŕdky vrátiť. Barani preváhali veľkú príležitosť. Dlhý čas boli brankári zamestnaní na sto percent, ale prezentovali sa solídnymi zákrokmi. Následne si vybojovali prvú presilovku v zápase hostia, ale tá im vôbec nevyšla. Naopak motivácia sa preklopila na stranu Košíc. Skóre mohol po krídelnom prieniku otvoriť Parshin, avšak Rahm ho prečítal. Otvárací gól padol takpovediac do šatne. V presilovke presne napriahol Jääskeläinen – 1:0.

Druhé dejstvo začali oceliari ďalším gólom v presilovej hre. V 22. minúte puk stečoval pod hornú žŕdku Leskinen. Hralo sa takmer výhradne v bystrickej obrannej tretine. Rovnaký prienik ako v prvej tretine skúšal opäť Parshin. Na druhej strane sa v jedinej tutovke zaskvel Björkung, ale neslávil úspech. Ten prišiel opäť na strane domácich – presadil sa obranca Romančík, ktorý puk presne vystrelil od modrej pod brvno. V 31. minúte Košičania pridali štvrtý zásah – pri avizovanom treste nedal šancu Rahmovi Campbell. Nezmenila ho už ani komunikácia rozhodcov. Košičania potom trochu zvoľnili a stiahli sa do spoľahlivej obrany. Košice neskôr nevyužili presilovku o dvoch mužov, hoci v poslednej sekunde tretiny mohol Chovan zasunúť puk do prázdnej bránky. Tam sa obetavo hodil Rahm a zasiahol.

AJ tretiu tretinu začali domáci s veľkou ofenzívnou aktivitou. A práve v čase, kedy Košičania opäť zvoľnili prišla jediná šanca, z ktorej sa zrodil Jääskeläinenov gól – 5:0. Oceliari sa po tomto zásahu opäť dostávali do sľubných šancí. Gól by si zaslúžil za svoju snahu aj Slovák. Niekoľko šancí baranov stroskotalo na famóznom Janusovi. Hoci už dávno bolo rozhodnuté, chuť si spravil aj strelecký objav sezóny v radoch domácich Rogoň – 6:0. Barani sa snažili o čestný gól, ale ten neprichádzal ani po 150 minútach čistého času. Po Gaborovej príležitosti napokon o pol minútu prelomil čakanie Holenda, čím pokazil Janusovo čisté konto. V hodine dvanástej predsa mohol udrieť aj Slovák, ale bránku prestrelil. Každopádne debaklom 6:1 natiahli Košice úspešnú sériu víťazstiev na 4 zápasy.