5. kolo
6 : 3
(2:1, 3:2, 1:0)
MsHK Žilina

Góly a asistencie: 1. Nagy (Hričina, Boltun), 9. Kessel (Kafka, Hovorka), 21. Kafka (Boltun, Čížek), 36. Suja (Kessel, Pacan), 40. Kafka (Hovorka), 56. Pulli (Hovorka, Jenčík) – 12. Rogoň, 23. Stupka (Harant), 30. Húževka (Handlovský, Klímenta)

Vylúčení: 7:9 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Orolin – Jobbágy, Marušin, 3186 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Pulli, Čížek, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Koch, Matejka – Jenčík, Hovorka, Kafka – Suja, Pacan, Klíma – Nagy, Boltun, Hričina – Šoltés, Vrábeľ, Petráš

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Luža, Harant, Mendrej, Turian – Handlovský, Martindale, Klimenta – Švihálek, Húževka, Jurík – Babka, Pitt, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň

Domáce Košice odštartovali zápas ukážkovo a už po 41 sekundách sa dostali do vedenia. Stalo sa tak po zakončení Nagya, ktorý prekvapil Mikoláša medzi tromi žrďami. Ešte do desiatej minúty sa Oceliari tešili po druhýkrát, a to po ukážkovom využití prečíslenia troch proti dvom. V tomto prípade sa presadila americká akvizícia Blake Kessel. V úvodnej tretine sa podarilo skórovať aj Žiline, stalo sa tak navyše počas našej presilovej hry. Rogoň svoju šancu využil a strelil kontaktný gól. Do šatní sa tak šlo po 20 minútach hry za stavu 2:1.

Druhá tretina sa niesla v duchu tej prvej, čo znamenalo, že sa podarilo Košiciam rýchlo skórovať. Len 51 sekúnd stačilo Kafkovi na to, aby rozvlnil sieť žilinskej bránky po tretíkrát. Práve tento presný zásah odštartoval gólový festival. Počas druhej tretiny mohli vidieť diváci ešte štyri góly, keď najskôr Stupka znížil na 2:3 z pohľadu Žiliny a Húževka dokonca stav stretnutia vyrovnal. Na opačnej strane ale kontrovali svojimi presnými zásahmi Suja a Kafka, čo znamenalo, že po 40 minútach hry platil stav 5:3 v prospech Košíc.

Záverečné dejstvo riadnej hracej doby prinieslo nemenej zaujímavý útočný hokej, ktorým sa prezentovali oba celky. O čosi viac sa musela snažiť Žilina, ktorá chcela vyrovnať, avšak jej hokejistom sa to nepodarilo. Naopak, skórovali Košice, v drese ktorých sa presadil ofenzívne ladený obranca Pullu. Po výsledku 6:3 sa tak z výhry a troch bodov do tabuľky mohli potešiť domáce Košice.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Diváci si dnes prišli na svoje, videli útočný a kombinačný hokej, no v neposlednom rade tiež deväť gólov. Chceme byť tímom, ktorý bude tvoriť, podobne, ako tomu bolo dnes. Zároveň ale musíme popracovať na defenzíve, aby sme odtránili chybičky, ktoré sa nám pritrafili v zápase so Žilinou.“
Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Košice nás dnes svojím pohybom dostávali pod tlak, čo sme v istých momentoch nezvládali. Škoda, že nám padli len tri góly, tých šancí bolo viacero, ale nedokázali sme ich premieňať. Hráčom napriek tomu nemôžem vyčítať nič, bojovali až do konca a to aj napriek tomu, že sme do Košíc pricestovali bez štyroch chlapcov zo základnej zostavy.“