4 : 3 pp
(2:1, 1:1, 0:1 — 1:0)
HK Poprad

HK Poprad — HC Košice 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 — 1:0)

Góly a asistencie: 8. Svitana (Preisinger, Haščák), 15. Preisinger (Handlovský), 22. Matúš Paločko (Bjalončík), 62. Bjalončík — 13. Havrila (Jokeľ, Milý), 30. Frič (Džugan), 53. Milý (Réway, Chovan)

Vylúčení: 5:8 na dve min., navyše: Růžička (10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1 oslabenia: 1:0, rozhodovali: Orolin, Snášel — Šoltés, Stanzel (všetci SVK), 380 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Müller, Česánek — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Matej Paločko, Zagrapan, Lušňák — Mešár, Bjalončík, Matúš Paločko — Šotek

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Růžička, Mudrák, Slovák, Deyl, Cibák — Klhůfek, J. Eliáš, Chovan — Jenyš, Réway, Havel — Belluš, Pospíšil, Džugan — Milý, Havrila, Jokeľ — Frič

Zápas medzi Popradom a Košicami odštartoval vo vlažnejšom tempe. Už po vdvoch minútach úvodných oťukávačiek sa však smerom dopredu pobral domáci Zagrapan, ktorý si napokon vybojoval výbornú pozíciu. V samostatnom úniku si položil Sedláčka, v rýchlosti však nestihol puk ponad jeho telo zodvihnúť až do siete. O minútu neskôr mal takmer totožnú príležitosť na čepeli aj košický Chovan. Ten si spracoval puk od Klhůfka a pokračoval osamotený na Vošvrdu, ani z tohto však výraznejšie zakončenie nebolo. V úvode siedmej minúty sa kamzíci dostali stredom klziska až do pásma, kde posunuli prihrávku na Haščáka. Jeho zakončenie Sedláčka neprekvapilo, košický gólman ho bez problémov skrotil. To sa mu však nepodarilo o minútu neskôr, keď Poprad zúročil výhodu presilovej hry. Preisinger našiel šikovnou zadovkou Svitanu, ktorý už v predbránkovom priestore objavil odkrytú časť košickej svätyne a poslal svoj tím do vedenia. Popradčania sa z neho tešili do 13. minúty, keď Vošvrdovi vypadol Milého bekhendový pokus a v neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Havrila. Košičania mali následne k dispozícii presilovú hru, paradoxne počas nej ale inkasovali. V samostatnom úniku bol Handlovský a hoci ešte Sedláček jeho strelu vyrazil, na dorážku Preisingera bol už prikrátky. Poprad tak po 20 minútach hry nad Košicami viedol 2:1.

A vedenie pomerne rýchlo navýšil, podarilo sa mu to už v 23. minúte. Kamzíci sa usadili v pásme, puk poslali pred bránkovisko a tam skórovali zásluhou Matúša Paločka, ktorý to skúsil bez prípravy. Pochopiteľne, Košičania sa s nepriaznivým vývojom zmieriť odmietali, a tak si postupne vypracovali viacero dobrých streleckých pozícií. Ujala sa tá z 30. minúty, keď sa do prečíslenia dvoch proti jednému dostal Džugan spolu s Fričom. Práve druhý menovaný bol tým, kto poslal bekhendom puk až do Vošvrdovej siete. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané. Milý posunul do strany Réwayovi, ktorý síce strieľal z veľkého uhla, ale vôbec nie márne. Nanešťastie pre hostí sa stihol Vošvrda včas presunúť a puk zachytil. Pred prestávkou to ešte na opačnej strane skúšali Dalhuisen i Handlovský, ani jeden z nich ale nestál vo vyloženej gólovej pozícii, preto Sedláček ich strelecké úmysly dobre prečítal a zneškodnil. V záverečných minútach sa druhá časť skôr už len dohrávala, diváci svedkami väžnejších šancí na jednej či druhej strane neboli. Poprad tak viedol o gól aj po 40 minútach hry, čo znamenalo, že tretia tretina ešte mohla výraznejšie zamiešať karty.

Ak ešte chceli Košice pomýšľať na úspech na popradskom ľade, potrebovali v záverečnej časti riadnej hracej doby čo najskôr skórovať. Do prvej šance sa však dostal Poprad. Udialo sa tak už v 41. minúte, keď využil Mudrákovo zaváhanie Vandas. V samostatnom úniku ale puk napálil len priamo do Sedláčka. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 46. minúte Džugan. Ten sa počas košického oslabenia dostal do výpadu, v ktorom ho musel zastaviť nedovoleným spôsobom Svitana. Džugan mal následne k dispozícii aj trestné strieľanie, priamou strelou však našiel len Vošvrdu. Košičanov v ďalšom priebehu pribrzdila séria vylúčení, počas ktorých mohol hru kontrolovať domáci celok. A aj sa mu to darilo, výraznejšiu šancu si hostia vypracovali až počas svojej presilovej hry. V 52. minúte síce ešte Réway trafil Vošvrdovi priamo do lapačky, o minútu neskôr si však Milý počkal na pohyb popradského gólmana a šikovným zakončením rozvlnil sieť jeho bránky. Sedem minút pred koncom sa tak začínalo od začiatku.  Výhodu na stranu Popradu sa snažil získať tvrdou strelou Drgoň, jeden z Košičanov však jeho pokus dobre zblokoval a pomohol tak Sedláčkovi. Záverečná časť riadnej hracej doby tak rozuzlenie nepriniesla, na rad muselo prísť predĺženie.

Počas úvodných dvoch z nadstavených piatich minút to za domácich skúšali postupne Vandas i Haščák, v drese hostí zasa pálil Milý. Ani jedno zo zakočnení však gólové parametre nemalo. Také prišlo až v na konci 62. minúty, keď rozvlnil Bjalončík prudkou strelou popri Sedláčkovej lapačke sieť košickej brány. Poprad po predĺžení zvíťazil 4:3.