4 : 1
(2:0, 0:0, 2:1)
HK GROTTO Spišská Nová Ves

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 43. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) – 46. Vandas (Ulander).

Vylúčení: 8:6 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Orolin, Novák – Jurčiak, Valo (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Parshin, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Tybor – Havrila, Linet, Jokeľ

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Žiak, Romaňák, Beaudry, Česánek, Ulander, Groch – Verbeek, Salituro, Giľák – Novák, Kerbashian, Vandas – Majdan, Nellis, Rapáč – Vartovník, Bortňák, Hamráček

Úvodnú komplikáciu v podobe oslabenia domáci zvládli slušne. Šance si vypracovali Parshin a na druhej strane Salituro, ale brankári si plnili svoje povinnosti. V 8. minúte už Košičania dvíhali ruky nad hlavu. V závere rýchlej kombinácie vsietil gól Leskinen. Od tohto gólu žiarili ofenzívnou aktivitou domáci dlhé minúty. Neskôr nevyužili ponúknutú presilovku. Košická obrana si viedla solídne ba dokonca dovoľovali si tvoriť mnoho aj v útočnej zóne. V 19. minúte sme videli tvrdý hit Rapáča na Bartánusa, no obišiel sa bez vylúčení. Kapitán Spišiakov o malú chvíľu už neudržal nervy na uzde a za pästný súboj poputoval na trestnú lavicu. Jääskeläinen využil túto početnú prevahu a Košičanov poslal do dvojgólového vedenia pred odchodom do šatne.

Druhé dejstvo patrilo spočiatku hosťom. V príležitostiach sa objavili nebezpečné mená – Giľák, Vartovník či Salituro. Nepresadili sa a naopak Leskinen opečiatkoval konštrukciu bránky rysov. V 32. minúte mohli Spišiaci využiť presilovku zásluhou Verbeeka, ktorého strelu Janus sám nevediac ako vytesnal. Drsný tlak hostí sa domácim fanúšikom nepáčil, ale oceliari sa nechávali kontinuálne vylučovať. Napokon ubránili všetky tri oslabenia a do poslednej tretiny vstúpili so sľubným náskokom.

Na konci 43. minúty sa presadil Jokeľ, ktorý využil ponuku Havrilu. Košická obrana aj naďalej likvidovala šance hostí. Pre oceliarov to bolo už vyše 100 minút bez inkasovaného gólu. Táto slušná séria sa skončila po strele Vandasa. Spišiakom sa však napriek dobrému bráneniu ťažko dostávalo späť do zápasu. Janus si dokázal ustrážiť aj pokusy hostí z malej vzdialenosti. Košickí hokejisti sa v posledných minútach zápasu nikam nenáhlili a v presilovke podržali puk na svojich hokejkách. Napokon pridal druhý presný zásah v zápase Leskinen, čo sa mu podarilo technicky vo vlastnom oslabení. Košice zvíťazili aj v druhom zápase domácej série.