3 : 5
(1:3, 1:1, 1:1)
HC SLOVAN Bratislava

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 9. Saucerman (Bartánus, Slovák), 22. Snuggerud (Chovan, Ihnačák), 52. Pereskokov (Slovák, Paršin) – 3. Preisinger, 5. Belluš (Sukeľ, Preisinger), 10. Yogan (Maier), 36. Zigo (Harris, Jääskeläinen), 60. Rapuzzi (Valach)

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, J. Konc ml. – Beniač, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (5. Riečický) – Volgin, Cibák, Snuggerud, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – Klhůfek, Chovan, Rogoň – Paršin, Slovák, Bartánus – Pereskokov, Ihnačák, McPherson – Havrila, Mrázik, Milý

HC Slovan Bratislava: Windsor (Peters) – Mackenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Lukošik – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Zigo – Belluš, Preisinger, Sukeľ

Súboj dvoch rivalov ponúkal zaujímavé obrázky už od svojho úvodu. V prvých dvoch minútach sa snažili oba celky vychádzať zo zabezpečených defenzív, napriek tomu sa však striedali zaujímavé momenty na oboch koncoch ľadovej plochy. Diváci nemuseli dlho čakať ani na prvý gól, padol v tretej minúte. Za bránkou vyrobil chybu Košarišťan, ktorý našiel len Preisingera. Jeho nahodený puk si následne nešťastne zrazil do siete jeden z hostí. O dve minúty neskôr vyhnal Košarišťana z bránky Belluš, ktorý si do pásma nakorčuľoval z druhej vlny a presadil sa presným švihom. V závere prvej desaťminútovky znižoval na 1:2 Saucerman, ktorý prepálil Windsora od modrej čiary. Aj na toto dokázali Bratislavčania zareagovať, v 10. minúte prekonal RIečického po prvýkrát Yogan. Pred prestávkou ešte nezúročil nariadené trestné strieľanie McPherson. Po prvej tretine tak platil priebežný stav 1:3.

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vstúpili lepšie domáci korčuliari. V 22. minúte totiž zásluhou Snuggeruda využili svoju presilovú hru a po druhýkrát sa vrátili do zápasu. Navyše, rovnaký muž mohol byť o dve minúty neskôr aj hrdinom, ktorý by vyrovnal na 3:3. Tentokrát však zareagoval na jeho švih Windsor. V 32. minúte blokoval Takáča neúspešne odzadu Rogoň, Bratislavčan sa dostal do samostatného úniku. Puk ale poslal len do pripraveného Riečického. Posledný gól prostrednej časti padol na konci 56. minúty, keď využil presilovú hru Zigo. Košice po 40 minútach prehrávali 2:4.

Zmeniť to chceli v záverečnej tretine. Vstup do nej prebratý z prostrednej časti sa ale nekonal a oceliari rýchly kontaktný gól nestrelili. Naopak, Slovan sa dobre bránil a súperovi znemožňoval dostávať sa do vyložených šancí. Jedna však prišla vďaka aktivite Chovana. Ten poslal puk na Rogoňa, ktorý zasa hľadal Klhůfka. Český legionár v službách Košíc prázdny priestor bratislavskej bránky nevyužil. Kontaktný gól prišiel v 52. minúty, keď si Windsora vychutnal individuálne Pereskokov. To ale bolo zo strany domácich všetko. Naopak, v 60. minúte dal výsledku konečnú podobu gólom do prázdnej bránky Rapuzzi.