(0:2, 1:0, 0:2)
Stav série: 0:1
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 34. Mašlonka (Przygodski, Ross) - 8. Slovák (Parshin, Volgin), 19. Ihnačák (McPherson), 56. Volgin, 59. McPherson (Bartánus, Snuggerud)

Vylúčení: 5:1 na dve min., presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Hronský – Durmis, Crman (všetko SVK), Ország (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Mudrák – Regenda, Cameranesi, Erkinjuntti – Keränen, Galamboš, Faith – Galbavý, Mráz, Mašlonka – Kukuča, Buc, Przygodzki

HC Košice: Košarišťan (Balogáč) – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Romančík, Deyl, Jacko – Rogoň, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Slovák, Parshin – Milý, Mrázik, Jokeľ

Domácim hráčom už v 2. minúte sťažili situáciu arbitri zápasu. Prvý trest v play-off si pripísal Roman Faith. Košická snaha o usadenie sa v pásme bola neúspešná a z presilovej hry nevyťažili takmer nič. V 5. minúte sa postaral o prvé memento pre domácich Colton Saucerman. Americký bek pálil z medzikružia do protipohybu, ale jeho strela si nenašla cestu do siete. Postupne sa rozbehli už aj michalovskí hokejisti. Ich šance likvidovali pravidlá, obrana a Andrej Košarišťan. V 7. minúte ostal po narazení na mantinel ležať na ľade Michal Chovan. Situácia ataku na košického kapitána vyvolala šarvátku rezultujúcu v trestoch. Košičania hrali presilovú hru o jedného muža. Táto bola už lepšia. Oceliari sa rozložili v pásme a rýchlou kombináciou nedávali príliš času Michalovčanom na rozmýšľanie. Puk sa dostal až na hokejku Mareka Slováka a jeho strieľaná prihrávka sa odrazila od korčule obrancu až do siete. Tento gól rozbehol aj ďalšie akcie, ktoré podnikali hostia v obrannom pásme Michaloviec. V medzikruží sa nekrytý ocitol napríklad Juraj Milý, no puk mu skĺzol po hokejke. Košičania cítili, že sú v prevahe a Michalovce držal dlho iba Tomáš Vošvrda. Michalovské Líšky si len ťažko hľadali dobré miesta na ohrozenie Košíc. Ross sa do jednej šance dostal, ale medzi kruhmi ho križoval Vadim Pereskokov. Aj naďalej boli pri puku častejšie hostia, no hralo sa už na oboch stranách klziska. Atmosféru play-off a derby o východ dopĺňali aj snáď zbytočné šarvátky po strelách. V útočnom pásme si Líšky často nerozumeli pri prihrávkach. V 17. minúte sa dopustili zbytočného útočného faulu domáci hokejisti a vystavili sa ďalšiemu ohrozeniu. Domáci síce puk vyhodili, ale z následnej akcie už Košičania skórovali. McPherson poslal prihrávku až spoza bránkovej čiary medzi kruhy, kde našiel Briana Ihnačáka a ten prekonal Vošvrdu. Hneď po rozohrávke sa Michalovčania previnili opäť. Na trestnú lavicu zamieril Pavol Regenda. Michalovce po prvej tretine prehrávali 0:2, no ešte hosťom zostalo 56 sekúnd presilovej hry.

Aj do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie Košičania. Hra sa postupne vyrovnávala a s pribúdajúcimi príležitosťami Michaloviec priamo úmerne stúpalo aj nebezpečenstvo gólu. Asi najväčšiu šancu z tejto vlny útokov mal Galamboš, no nešlo o nič vážne. Michalovčania sa naďalej snažili a v 26. minúte si vybojovali prečíslenie, ktoré však neskončilo gólom. Líšky po posunutí brány dostali možnosť presilovej hry. Michalovčania však túto početnú prevahu nevyužili. Michalovská aktivita neustávala ani po presilovke. Tlačili sa do košickej brány, avšak prehustená obrana Košíc uľahčovala starosti Košarišťana. Košice sa dostali do jednej kontry, v ktorej ale Pereskokov nehľadal voľného Slováka. . Elitné formácie Oceliarov pridusili a unavili michalovskú defenzívu. V 33. minúte mohli znížiť Michalovce po protiútoku Kukuču, ktorý hľadal Cameranesiho, ale košický gólman puk vytlačil hokejkou. Domáci naďalej strieľali a na nič nečakali. V predbránkovom priestore veľmi dôrazne a nepríjemne tlačili puky na Košarišťana. Neskôr pálil po buly Cameranesi a jeho strela vypadla košickému brankárovi z lapačky a zasiahla žŕdku. Veľké zaváhanie napokon uhasil, aj keď Cameranesi už dvíhal ruky nad hlavu. Stúpajúci tlak mohol mať jediný záver – gól. Ten prišiel po strele Przygodzkeho a následne dorážal autor Marek Mašlonka – 1:2. Na chvíľu dal o sebe strelou vedieť aj 5-násobný slovenský šampión Marek Bartánus, ale gól z toho nebol. Na opačnej strane okorenil vydarenú tretinu aj Buc, ktorého strela opečiatkovala brvno. V posledných minútach bolo pred očami Košarišťana naozaj horúco. V 38. minúte nastal neporiadok pred Vošvrdom, ale ani jeden útočník štvrtej košickej formácie puk nedostal za chrbát českého gólmana. Pokojný záver druhej tretiny a  stav 2:1 pre našich chlapcov pozýval sledovať aj nasledujúce dejstvo.

Tempo tretej tretiny bolo od začiatku vysoké. Do prvej šance sa dostali domáci po chybe Bartánusa. Strela Faitha na vyrovnanie nestačila. V 43. tretine opäť Michalovčania rozpútali peklo pred bránou Oceliarov. Dobýjali sa do nej Galbavý Mudrák, ktorého strela pristála na žrdi. Košarišťan vykorčuľoval z brány veľmi odvážne a uhasil oheň hrozby vyrovnávajúceho zásahu. Hra si pýtala góly no prvé minúty tretiny ukázali viac-menej opatrné stratégie. V 53. minúte nastal nepríjemný moment, keď jeden z ochrankárov skolaboval. Hrdinsky sa zachoval Dávid Buc, ktorý zmobilizoval pomoc a na avízo striedačiek sa hra prerušila. Michalovské líšky sa napriek únave snažili držať útočné pásmo a skúšali šťastie. V michalovskom obrannom pásme pohrozil aj Pavel Klhůfek. Zastavil ho až Vošvrda.   K odrazenému puku sa dostal Galbavý v 56. minúte.  Michalovce stále s prevahou, ale bez streleckých pokusov vyčkávali aj 3 minúty pred koncom na vyloženú príležitosť. Košičania dostávali na pomery domácich až príliš veľa možností striedať. Niečo vyše dvoch minút pred treťou sirénou Líšky odvolali brankára počas oddychového času Valtonena. Košice okamžite vyhrali buly a strelou cez celé ihrisko sa presadil Alexey Volgin. Vošvrda sa do bránky nevrátil a Košice opäť využili túto situáciu – Allan McPherson si pripísal prvý gól v play-off. Košičania zápas už len bezpečne dohrávali a pripísali si prvé víťazstvo.