4. kolo
2 : 1
(1:0, 0:0, 1:1)
HC '05 B. Bystrica

Góly a asistencie: 1. Hohmann (Lamper), 44. Brittain (Faille, Gélinas) – 53. Nagy (Kessel)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc – Výleta, Šefčík, 2457 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihalík, Giľák, Brejčák – Lunter, Bubela, Bartánus – Lamper, Bortňák, Hohmann – Belluš, Faille, Brittain – Češík, Tamáši, Andrisík

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Dudáš, Bača, Kessel, Matejka, Čížek, Koch, Michalčin – Nagy, Boltun, Hričina – Klíma, Pacan, Bicek – Jenčík, Vrábeľ, Kafka – Šoltés, Petráš, Novotný

Zápas priniesol už od úvodných sekúnd zvýšenú útočnú aktivitu Košíc, paradoxne, boli to práve Oceliari, kto inkasoval rýchly gól. Stalo sa tak po nenápadnej akcii Banskej Bystrice, ktorú ukončil gólovou strelou Hohmann. Na ľade sa následne dlhé minúty nedialo nič zaujímavé, až v tej 11. sa dostal k zakončeniu Kessel. Ten chcel vyrovnať, avšak banskobystrická defenzíva poslala jeho ranu na zadný mantinel. Oceliari sa nepresadili ani o šesť minút neskôr, Kesselova finálna prihrávka totiž nenašla lepšie postaveného Biceka. Na druhej strane ešte zakončoval nebezpečne Bubela, avšak tento puk sa midzi tri žrde nezmestil. Po prvej tretine tak platil stav 1:0.

Aj v druhej tretine sme videli veľmi rýchly gól, tentokrát dokonca už po 39 sekundách hry. Vyrovnať sa podarilo Hričinovi, puk ale skončil v sieti po odraze od jeho korčule a videorozhodca rozhodol o tom, že tento presný zásah neplatil. Košičania tak chceli vyrovnať o dve minúty neskôr, Konečný však našiel medzi tromi žrďami len dobre postaveného Lassilu. Na opačnej strane sa nepresadil Hohmann, ktorý ukradol puk košickej defenzíve a preveril pozornosť Lundströma. Ešte pred prestávkou sa do šancí dostali Klíma i Šedivý, ich strely ale skončili na brankárovi, respektíve za svätyňou Banskej Bystrice. Po 40 minútach hry tak domáci stále vyhrávali 1:0.

Košičania vstúpili do tretej tretiny s jasným úmyslom - vyrovnať. Zodpovedala tomu aj ich hra z úvodných minút, keď už asi po 70 sekundách vypálil dobre Klíma. Jeho zakončenie sa ešte snažil tečovať Nagy, avšak kapitánovi Oceliarov sa už takýmto spôsobom nepodarilo znepríjemniť život Lassilovi. Na druhej strane pridal druhý gól Banskej Bystrice Brittain. Oceliari sa stále nevzdávali a počas presilovky piatich proti trom už skórovali, keď sa to podarilo Nagyovi. Viac gólov už ale nepadlo, a tak sa z výhry 2:1 tešili domáci.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Dnes sme videli zaujímavý súboj, v ktorom bojovali oba tímy o každý centimeter na ľade a navzájom si nič nedarovali. My sme si za stavu 2:0 skomplikovali situáciu zbytočnými vylúčeniami, ale našťastie sme to zvládli. Obaja brankári dnes chytali výborne a zaslúžia si pochvalu.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Momentálne máme zranených až štyroch hráčov zo základu, čo nám pred zápasom v Banskej Bystrici urobili o výrazné vrásky na čelách. Spokojní nemôžeme byť ani s výsledkom, dnes sme chceli bodovať. Jeden gól bol ale málo a na hokejkách nám chýbal väčší pokoj, pri ktorom by sme ich vedeli dať viac.“