2. kolo
3 : 1
HC Slovan Bratislava

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie: 28. Jääskeläinen (Campbell, Chovan), 44. Chovan (Campbell, Jääskeläinen), 58. Tybor (Slovák, Deyl) – 30. Sersen (Gachulinec, Minárik).

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Žák, Krajčík – Hajnik, Knižka (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Parshin, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Tybor – Havrila, Linet, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Coreau (Hlavaj) – Golian, MacKenzie, Maier, Valach, Sersen, Gachulinec, Beňo – Takáč, Harris, Pecararo – Haščák, Kytnár, Fominykh – Matoušek, Minárik, Petriska – Dej, Preisinger, Šotek

Veľké derby malo drsný charakter už od úvodného vhadzovania. Pozornosť brankárov preverili hneď na oboch stranách a v súboji nechýbala ani čierna práca hráčov. Až do 8. minúty hýrili väčšou aktivitou oceliari. Vo veľkej šanci sa ocitol Southorn po prihrávke Parshina, avšak Kanaďan neprekonal Coreaua. V 12. minúte Linet mohol otvoriť skóre, ale explózia divákov bola predčasná – puk rozvlnil len bočnú sieť. Košičania sa vysporiadali aj s prvým oslabením, v ktorom pri mantineloch nechýbali tvrdé súboje. V následnej presilovke domáci dobiedzali na Coreaua veľmi striktne, ale obrana belasých uhasila nebezpečenstvá.

Košičania pokračovali v tlaku aj v druhej tretine. Šanciam hostí akoby chýbala presnosť. Kľúčovým bolo Harrisovo vylúčenie. Bývalý slovanista Jääskeläinen predviedol obdivuhodnú zručnosť, prešiel cez obranu a strelou k žŕdke otvoril skóre. Gól Bratislavčanov nakopol – o malú chvíľu mohol znížiť nepríjemnou strelou Beňo, po ňom už neminul Sersen – 1:1. Po vyrovnaní zatlačili práve hosťujúci orli. Napriek blokom obrany puky lietali aj na Riečického. Divoké šance dávali tomuto zápasu kvalitu. Mnohé strely Slovana Riečický nedokázal chytiť, no úspešne ich vyrážal do bezpečia. V 38. minúte sa ocitol vpredu sám Chovan, ale na Coreaua bol prikrátky.

Aj keď hostia vstúpili do tretej časti po hlave, pykali za márnu chybu. V presilovke sa gólovo zapísal Chovan a prinavrátil tak domácim vedenie. Zápas sa ani v tomto dejstve nezaobišiel bez hry na nervy. Každý súboj stál hráčov veľa energie. Hosťom chýbalo v mnohých príležitostiach tejto tretiny iba šťastie. V 52. minúte mal vyrovnanie pred očami Takáč, ale nádhernú prihrávku od Pecarara zužitkoval len na oprášenie brankárovej lapačky. Po tomto momente si košický kormidelník Ceman zobral time-out a splnilo to svoj účel. Košičania nedovolili belasým útočiť. Definitívu za zápasom napísal Tybor gólom za rovnovážneho stavu. Ofenzíva Slovana robila dusno pred bránkou Košíc v šestici, ale Riečický sa zaskvel zákrokmi a pomohol udržať Košiciam plný bodový zisk v domácej sérii.