4 : 0
(1:0, 2:0, 1:0)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice  – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 17. Klíma (Dudáš), 25. Koch, 26. Jokeľ (Galamboš, Dudáš), 59. Jokeľ (Klíma, Dudáš)

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin – Stanzel, Durmis, 3538 divákov

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák (A), Koch, Šedivý, Derljuk, Pretnar, Dudáš (A), Čížek – Spilar (C), Suja, Lušňák – Sýkora, Brophey, Kafka – Šerbatov, Ignatuškin, Petráš – Klíma, Galamboš, Jokeľ – Žitný

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn (Šimko) – Droppa, Kurali, Nemec, Nádašdi (C), Bača, Mezovský (A), Piatka, Števuliak – Zahradník, Ro. Huna (A), Nechaj – Čenka, Oško, J. Sukeľ – Rolný, Tamáši, Žiak – Parobek

Pred zápasom sme boli svedkami milej tradície, počas ktorej dekoroval výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič spolu s členom Správnej rady HC Košice Vladimírom Molčákom najlepších juniorov za mesiace december a január. Ceny sa ušli Samuelovi Pavlíkovi a Kristiánovi Uhrinovi. Obom srdečne blahoželáme.

Úvod záverečného kola tipsportligovej základnej časti sa niesol v pokojnom duchu, keďže Liptáci znemožňovali Košiciam dobrým pohybom dostať sa do súvislejšieho tlaku. V prvých piatich minútach sme tak boli svedkami jedinej vážnejšej šance, a to keď sa na konci druhej minúty puk odrážal k Šerbatovovi. Ten už ale pred bránkoviskom nemal dostatok priestoru na zakončenie. O šesť minút neskôr zasa mohol prihrávku spoza bránky zúročiť Suja. Skúšal to strelou bez prípravy, avšak Kislicyn sa presunul včas a všetko vyriešil. Pred gólom spálili Košice ešte jednu šancu. Opäť ju mal Šerbatov, tentokrát sa rozhodol strieľal spomedzi kruhov. Jeho dobré zakončenie vyzeralo nádejne, no ani toto na brankára Liptovského Mikuláša neplatilo. Presadil sa tak až Klíma. Ten bol síce v 17. minúte faulovaný, ani to mu ale nebránilo v tom, aby puk na svojej čepeli udržal, nakorčuľoval si s ním pred bránku a pomedzi Kislicynove betóny ho poslal šikovne až do siete. Vďaka jeho presnému zásahu tak Oceliari po 20 minútach hry viedli 1:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby kopírovala trend, ktorý nastavila jej predchodkyňa. S jedným rozdielom - priniesla podstatne rýchlejšie góly. Druhý košický padol v 25. minúte, keď sa k puku v útočnom pásme dostal mladý obranca Koch. Ten prepálil Kislicyna medzi tromi žrďami a navýšil tak vedenie svojho celku. Oceliari sa tešili aj o minútu neskôr, tentokrát sa presadil Jokeľ. Išlo už o druhý gól pri avizovanom vylúčení hosťujúceho hráča. Na Liptovský Mikuláš začala s pribúdajúcimi minútami sadať únava, a tak to mal náš súper čoraz ťažšie. Napriek tomu si sám veľkú šancu vypracoval. V 29. minúte sa pred bránku dostával obetavý Žiak, no v rozhodujúcej chvíli mu vystavil stopku Slovák. Vážnejšie zakončenie tak nebolo ani z tejto situácie. Od trisdsiatej minúty sa hral obojstranne kombinačný hokej, primárne však ďaleko od oboch „klietok“. Gólmani tak mohli byť o čosi pokojnejší. Do šatní sa po 40 minútach hry korčuľovalo za stavu 3:0, a tak bolo jasné, že to už budú mať hostia s prípadným vyrovnaním náročné.

To platilo aj v priebehu tretej tretiny, navyše Oceliari držali svojho súpera často v bezpečnej zóne, čím výrazne pomáhali Habalovi v udržaní si čistého konta. No a keďže hru kreovali v poslednej tretiny zväčša domáci hokejisti, dramatizácia sa nekonala. Naopak, 74 sekúnd pred koncom spečatil košické víťazstvo svojím druhým presným gólom v zápase Jokeľ. Záverečný zápas základnej časti sme tak zvládli, pri výsledku 4:0 si navyše Vladislav Habal na svoje konto pripísal ďalšiu vychytanú nulu - piatu v tejto sezóne.

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Vedeli sme, že súperovi už o nič nejde a bude hrať uvoľnene. My sme ale k zápasu pristúpili maximálne zodpovedne, pre nás je to previerka pred ďalšími súbojmi. Chlapci hrali aktívne, puk držali v útočnom pásme. Za predvedený výkon a prístup im ďakujem.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Už sme dnes nemali čo riešiť, preto sme v Košiciach dali šancu viacerým mladým hráčom - aj juniorom. Chlapci bojovali, bolo tam nasadenie, no gól sme nedali. A bez gólu proti Košiciam vyhrať nemôžete.“