4 : 0
(1:0, 1:0, 2:0)
MHC Nové Zámky

HC Košice - MHC Nové Zámky 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie:  4. Brophey (Haščák, Nagy), 40. Haščák (Brophey, Nagy), 42. Spilar (Kafka), 52. Kafka (Netík, Čížek)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel (SVK), Juhász (HUN) – Smrek (SVK), Pálkövi (HUN), 3020 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš (A), Lenďák – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Vrábeľ, Krajňák, Hričina - Žitný

MHC Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry (A), Jakúbek

Pred vhodením úvodného buly sme sa dočkali milej udalosti, keď výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič a hokejová legenda Bedřich Brunclík odovzdali Gabrielovi Spilarovi pamätnú plaketu pri príležitosti odohrania 800 zápasov v slovenskej hokejovej extralige.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci Košičania, ktorí sa zásluhou Haščáka mohli presunúť do útočného pásma. Nášmu útočníkovi ale puk šikovne vypichol Štrauch, a tak sa to zaobišlo bez strely. Novozámocký hokejista mohol navyše na konci druhej minúty skórovať. Osamotený si totiž spracoval prihrávku priamo pred naším gólmanom Habalom, napokon ale puk poslal len priamo do jeho výstroje. Začiatok štvrtej minúty už prvý gól predsa len priniesol. Od modrej priletela tvrdá strela, ktorú dokázal Košarišťan len vyraziť späť do hry. Na tento fakt zareagoval najlepšie Brophey, ten napol sieť svätyne hostí a poslal tak Oceliarov do vedenia. Na konci rovnakej minúty to navyše mohlo byť už 2:0, keď sa rútil do samostatného úniku Šoltés. Ten si chcel vychutnať Košarišťana, bekhendový blafák mu ale nevyšiel podľa predstáv. V ďalšom priebehu prvej tretiny si veľkú šancu vypracoval aj Nejezchleb. V polovici sedemnástej minúty strieľal spred Habala, aj tentokrát bol ale český legionár v košických farbách úspešnejší a puk tak zastavil. Ešte pred prestávkou to skúsil svojou delovkou aj Kafka, jeho rana napokon prepadla na betóny Košarišťana. Stav sa však nemenil, Oceliari tak po 20 minútach hry viedli 1:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby so sebou priniesla niekoľko zaujímavých momentov. O ten prvý sa postaral Tomáš Netík, ktorý puk nahadzoval na bránku, avšak jeden z hostí ho ešte tečoval svojou korčuľou. Košarišťan na to už zareagovať nedokázal, Nové Zámky však zachránila konštrukcia ich svätyne. V 36. minúte to zasa skúšal rýchlou strelou Pulli, toto zakončenie už ale novozámocký gólman spoľahlivo pokryl. O minútu neskôr sme videli prečíslenie nášho súpera, keď Hruška puk naservíroval Štrauchovi. Ten volil prudkú streu z bezprostrednej blízkosti, ani toto ale na košického brankára neplatilo. Jediný gól druhej tretiny tak prišiel 22 sekúnd pred jej koncom. S pukom si do pásma nakorčuľoval Haščák, ktorý nedal ukážkovou strelou zápästím Košarišťanovi šancu na úspešný zákrok. Oceliari tak po 40 minútach hry vyhrávali 2:0.

Po góle do šatne napokon prišiel aj ten zo šatne - a opäť v ňom mali prsty domáci hokejisti. Len minúta a šestnásť sekúnd stačila Spilarovi na to, aby prekonal Košarišťana po tretíkrát. Udialo sa tak po tom, čo prebral spätnú prihrávku Kafku a presnou strelou upravil priebežný výsledok. V 50. minúte chyboval Pulli, čo mohol v samostatnom úniku využiť Ručkay. Opäť ale platilo, že Habal nezaváhal a Oceliarov výrazne podržal. Od tohto momentu už Košice kontrolovali hru, pričom sa tak pokúšali čobiť čo najďalej od svojej bránky. Navyše, Košičania dokázali sami skórovať aj po štvrtýkrát, keď Kafka zúročil Netíkovu prihrávku a nechytateľnou strelou upravil na 4:0 z pohľadu domáceho celku. Diváci v Steel Aréne sa tak tešili z prvej dvojgólovej tretiny v zápase. Tá napokon dvojgólovou aj ostala, Košice preto porazili Nové Zámky 4:0. Vladislav Habal si tak na svoje konto pripísal prvý zápas s vychytanou nulou v prebiehajúcej sezóne.