3 : 1
(0:1, 0:0, 3:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie: 46. Regenda (Cameranesi), 54. Kukuča (Žitný, Buc), 60. Pavlin - 15. Cibák (McPherson, Mrázik).

Vylúčení: 6:5 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0,

Rozhodovali: Kalina, Snášel ml. – Bogdaň, Hajnik (všetko SVK), Ország (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Kaarlehto) – Macejko, Pavlin, Stripai, Bokroš, Gajdoš, Luža – Mráz, Cameranesi, Regenda – Galamboš, Suja, Erkinjuntti – Kukuča, Buc, Žitný – Hajnik, Mašlonka, Lačný

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Parshin – Rogoň, Mrázik, Klhůfek – Milý, Linet, Jokeľ – Havrila

Košický spôsob hry sa pokúšali Michalovčania narušiť od úvodu. V útoku hrali veľmi dravo, no dostali sa do jedinej väčšej šance zásluhou Regendu. Oceliari sa trápili s usadením v pásme len zopár minút. Aj keď nám niektoré puky prepadávali v obrane, hrali sme to svoje a tretí hráč sa poctivo sťahoval. V 5. minúte sa do veľkej príležitosti prebojoval útok s obsadením dvoch ruských legionárov. Parshinovu strelu napokon nedokázal do odkrytej bránky dotlačiť Pereskokov. Po chvíli sme sa dostali aj do prvého oslabenia, no hra sa prelínala zo strany na stranu a napriek početnej prevahe domácich sme sa dokázali prebojovať k šanciam. Obaja brankári si držali čisté kontá, aj keď sa súperovi útočníci všemožne snažili cloniť im vo výhľade. Práve oslabenie našich hráčov nabudilo do väčšej útočnej snahy. Boli sme častejšie s pukom na čepeli a aktívnejšie sme sa presadzovali v ofenzíve. Tá vyvrcholila pri góle Cibáka v 15. minúte. Pre obrancu tretej košickej päťky to bol ešte len druhý presný zásah v prebiehajúcej sezóne. Ostal nekrytý pred Vošvrdom a situáciu zužitkoval naplno. Košice sa pokúšali rozprúdiť v obrane hostí rovnakú kombináciu, no Michalovce začali hrať úzko, ale husto pri bránení. Prísnosť rozhodcov sa odzrkadlila aj na treste domáceho útočníka Regendu. Presilovka Košíc bola, žiaľ, porovnateľná s tou michalovskou. Košo si však dokázal po 20 minútach udržať čistý štít.

Prostredné dejstvo ukázalo Košiciam, že to nebudú mať ľahké. Michalovčania sa začali ešte viac predierať do útoku. Strieľali z akejkoľvek vhodnej pozície. Na strane hostí sa po 6 minútach tretiny dostal do tutovky Mrázik, no neumiestnil strelu, ktorú pokryl skvelý Vošvrda. Ten sa dostal do nepríjemnej situácie hneď o minútu, keď po kolízii Pereskokova Bokrošom narazila horná žŕdka posunutej brány hlavu čerstvej michalovskej posily v bráne a spadla mu ochranná prilba. Našťastie mohol v zápase pokračovať. Od 30. minúty rozhodcovia prísne trestali vylúčenia, čo sa obom lavičkám nezdalo. Občas tréneri nesúhlasili ani s pravidlami o zakázaných uvoľneniach. V 32. minúte mohol z domácich radov skórovať Kukuča, no otočka okolo bránky Košarišťana mu nevyšla podľa predstáv. Vzápätí sa druhý útok Košíc silou snažil dostať za chrbát michalovského gólmana, no laderovo priame strely len tesne míňali priestor medzi troma žrďami. Presilovky na oboch stranách naberali krajšie kontúry ako v prvej tretine, no ani jedna neskončila úspechom. A to aj napriek tomu, že obe mužstvá dokázali hrať súvisle v útočnom pásme. Viaceré vylúčenia boli zbytočné a nezodpovedné. Najviac zamrzelo hostí vylúčenie za príliš veľa hráčov na ľade, ktoré trpko prijali aj v poslednom zápase, a to dokonca dvakrát. Tentoraz sa Košičania previnili na rozhraní tretín.

Do záverečnej časti vstupovali mužstvá za najtesnejšieho rozdielu. Všetko bolo otvorené. Líškam sa však presilovka nevydarila. Košickú hernú pohodu ešte podporil nešťastný faul Žitného, ktorý puk vyhodil cez plexisklo. Oceliari si nevedeli skrotiť puk a často ho strácali. Jedinou strelou prekvapil Slovák, no Vošvrda nielenže odolal, ešte aj rozohrával. Až na konci presilovky sme sa udržali v pásme, no neskórovali sme. Gól bol už dlho na spadnutie a práve nepremenená presilovka sa zaslúžila o známe pravidlo nedáš – dostaneš. Po individuálnej akcii skóroval v 46. minúte Regenda. Prenikol cez dvoch brániacich hráčov a prekonal aj posledného muža, pred ktorým stál – Andreja Košarišťana. Neprešla ani minúta a nebyť pohotovej reakcie hlavného arbitra, Michalovce by zrazu viedli. Útočiaci Buc ale zasiahol Košarišťana do masky a rozhodca prerušil hru. Ani puk za bránkovou čiarou, ani posunutá bránka už do situácie nevstupovali. Tréner domácich Tomek Valtonen čakal na vysvetlenie, no to neprišlo. Viackrát v zápase sme videli protesty hráčov a trénerov na oboch stranách, no arbitri mali hlavné slovo. Košičania prežili aj piate oslabenie v zápase, no morálka klesala. Michalovce zacítili veľkú príležitosť na plný bodový zisk. Košičania v plnom počte tiež zapli útočný motor, no mali čo robiť, aby dohnali súpera. Nervozita sa prejavovala aj slovami, aj súbojmi počas prerušení. Stratená motivácia Oceliarov útočiť vyústila až do gólu Kukuču na konci 54. minúty. Michalovciam sa podarilo rozložiť košickú defenzívu a tréner hostí Kaskinen musel uvažovať rýchlo. Ďalšiu šancu dostali Košice pri vylúčení domáceho hráča 5 minút pred treťou sirénou. Ani celé dve minúty v útočnej tretine, ani strelecká aktivita elitných hráčov v našich farbách nezabezpečila vyrovnávajúci gól. Kaskinen neváhal a poslal Košice do šestice. Rozkúskovaná časť hry v závere tretej tretiny dávala možnosť na strategizovanie na lavičkách tímov. Lepšia fyzická hra súpera im napokon vybojovala puk, ktorý zakrátko skončil v košickej svätyni – 3:1. Strelcom gólu cez všetky čiary sa stal Pavlin. Odvolanie košického gólmana či ďalšie vylúčenie na strane Líšiek už neovplyvnilo výsledok zápasu. Michalovce porazili Košice 3:1.