4 : 5 sn
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)
MsHK DOXXbet Žilina

HC Košice – MsHK Žilina 4:5 sn (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

Góly a asistencie:  26. Suja (Nagy, Kafka), 39. Suja (Nagy, Spilar), 47. Petráš (Brophey, Kafka), 54. Spilar (Nagy, Suja) – 20. Milý (Jenčík, Hvila), 35. Hrazdíra (Beránek), 41. Hvila (Kučný, Huna), 60. Jankovič (Kučný, Hvila) - rozh. sám. nájazd: Milý (ZIL)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SVK), A. Nagy (HUN) – Šoltés (SVK), Muzsik (HUN), 2515 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin, Dudáš (A), Cibák – Spilar (A), Suja, L. Nagy (C) – Lušňák, Galamboš, Hričina – Klíma, Ignatuškin, Petráš – Žitný, Brophey, Jokeľ

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Kučný, Matejka, Piegl, Turian, Dlugoš, Bagin, Jankovič, Hudec – Hvila (A), Jenčík (A), Ru. Huna (C) – Rehák, Surovka, Milý – Hrazdíra, Podešva, Beránek – Coma, Ondruš, Mendrej

Do zápasu vstúpili lepšie Oceliari, a tak sme na ich prvú väčšiu šancu ani dlhšie čakať nemuseli. Prišla v úvode tretej minúty, keď postupoval proti Fučákovi osamotený Petráš. V úniku sa ale gólovou bodkou neprezentoval. O tri minúty neskôr pomohla Žilinčanom žrď, no a v siedmej minúte zasa Košice prekombinovali svoje prečíslenie, a tak finálna prihrávka Bropheyho nenašla. Na opačnej strane sa do šance pretlačil Rehák. Ten prenikol cez obranu domácich a korčuľoval na Škorvánka, no svojím zakončením ho neprekvapil. Nepresadil sa ani Jokeľ, ktorý sa dostal k puku pred bránkoviskom. Napriek tomu gól pred prestávkou predsa len padol. Udialo sa tak počas presilovej hry Vlkov, keď po prihrávkach Jenčíka a Hvilu skórovať Milý. Žilina tak po 20 minútach hry viedla 1:0.

Druhá tretina síce bola na vážnejšie šance v porovnaní so svojou predchodkyňpou o čosi chudobnejšia, no napriek tomu sa počas nej udialo pomerne dosť. V 26. minúte Oceliari získali výhodu presilovej hry o dvoch mužov, ktorú dokázali pretaviť vo vyrovnávajúci gól. Nagyovu prihrávku si prebral Suja, ktorý už Fučíkovi nedal šancu na úspešný zákrok. O šesť minút neskôr mohli ísť Košice aj do vedenia. Spilar našiel z hĺbky defenzívy dlhým pukom na útočnej modrej Nagya, no ten v samostatnom úniku neuspel. V 35. minúte tak prišiel protiútok Vlkov, ktorí premenili aj svoju druhú väčšiu šancu. Tentokrát dostal puk pred bránku Hrazdíra. Na jeho zakončenie sa už Škorvánkovi reagovalo len ťažko. Ešte pred prestávkou bolo ale znova vyrovnané. Po žilinskom góle do šatne z prvej tretiny sme rovnakým metrom odpovedali aj my. Jakub Suja pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí.

Do tretej tretiny chceli vstúpiť oba celky s rovnakou dravosťou a bojovnosťou, možnosť priblížiť sa k zisku troch bodov bola nepochybne lákavá. Predovšetkým Oceliari si však museli dávať v defenzíve pozor, dohrávali totiž svoje oslabenie. A to sa napokon prejavilo aj na zmene skóre. V 41. minúte totiž vyslal bombu príklepom a tento puk skončil až v košickej sieti. Oceliari sa snažili na inkasovaný gól reagovať. V šanci sa ocitol Suja, no hetrik nezavŕšil. Na konci 47. minúty však prišla Bropheyho prihrávka pred bránkovisko, na ktorú si nakorčuľoval Petráš a ten puk pohodlne upratal do siete. Navyše, v 54. minúte sme využili presilovú hru, keď Spilarov puk preskackal až do Fučíkovej siete. Košice viedli vôbec po prvýkrát v zápase. Ani to však nebola konečná podoba výsledku, keďže 10 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Jankovič.

Počas predĺženia vychádzali oba celky zo zabezpečenej defenzívy, no do väčšej šance sa napokon predsa len dostali Košice. Tie pálili zásluhou Suju, no na zakončenie z uhla si dal Fučík dostatočný pozor. Na opačnej strane zasa bolo nariadené trestné strieľanie v prospech Hunu, ale ten na Škorvánkovi pohorel. A keďže predĺženie nerozhodlo, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich rozhodol o výhre Žiliny Milý.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom máme 50 striel a aj tak ho nedokážeme vyhrať. V prvej tretine sme mali množstvo šancí, no nedokázali sme ich premeniť. A to je to, čo ma trápi - slabá efektivita. Naopak, po hlúpych chybách sami inkasujeme.“

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Do Košíc sme cestovali s úmyslom odčiniť nedávnu prehru s Liptovským Mikulášom. Na ľade sme chceli nechať všetko. V úvode mal náš súper niekoľko brejkov, našťastie sme to ustáli. Bojovnosťou sme zo zápasu vyťažili maximum, z dvoch bodov sa tešíme.“