(0:2, 1:0, 0:1)
Stav série: 0:2
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 22. Mihálik (Buc) – 14. Klhůfek (Ihnačák, McPherson), 20. Klhůfek (Šedivý, Rogoň), 59. Klhůfek (Choran, Rogoň)

Vylúčení: 3:3 na dve min., navyše: Mašlonka (MIC – 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel), presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, D. Konc st. – Jedlička, D. Konc ml. (všetci SVK)

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihálik, Mudrák, Bokroš – Regenda, Cameranesi, Erkinjuntti – Keränen, Galamboš, R. Faith – Kukuča, B. Mráz, Mašlonka – Galbavý, Buc, Przygodzki

HC Košice: Košarišťan – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, L. Romančík, Deyl, Jacko, Vaculík – Rogoň, M. Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, M. Slovák, Paršin – Milý, M. Mrázik, Jokeľ

V úvode zápasu boli aktívnejšie michalovské líšky. Tie sa dostali k puku už po necelej minúte hry za košickou bránkou, ale Erkinjuntti tam nedokázal vymyslieť nič zásadné. O minútu neskôr neuspel ani Regenda, ktorý puk napálil priamo do Košarišťana. V úvode 10. minúty to na opačnej strane skúšal z obľúbenej pozície od modrej čiary Saucerman, jeho tvrdý puk Vošvrdovu bránu tesne minul. O dve minúty neskôr poslal Mašlonka na mantinel nešetrne Snuggeruda a v zápase dohral. Košičania využili dlhú presilovú hru na otvárací gól, keď v 14. minúte zúročil Ihnačákovu prihrávku na nekompromisnú ranu Klhůfek. Domácich to nezlomilo a minútu a pol pred koncom mohli vyrovnať, ale Keränen si zoči-voči neporadil s Košarišťanom. Naopak, Klhůfek skóroval aj v poslednej minúte prvej tretiny, keď sa zorientoval v neprehľadnej situácii pred bránkoviskom a upravil už na 0:2.

Aj začiatok prostrednej časti riadnej hracej doby sa niesol v znamení michalovskej aktivity. S jedným rozdielom – tentokrát už líšky skórovali. Udialo sa tak v polovici 22. minúty, keď inkasoval puk na čepeľ po úspešnom buly Mihálik a ten ho dokázal dostať do košickej siete. Hostia mohli odpovedať o šesť minút neskôr. Po strele Deyla sa však defenzíva domácich zorientovala dobre a puk zblokovala do bezpečnej zóny. Nepresadil sa ani Ross, ten to poslal priamo do náruče pripraveného Košarišťana. V ďalšom priebehu druhej tretiny to bolo z oboch strán opatrné, preto sme väčší počet výraznejších šancí nepriniesli. Jedna taká prišla minútu pred koncom, ale Chovanovi sa nepodarilo zúročiť prihrávku Ihnačáka. A keď neuspel ani Paršin, bolo jasné, že stav po dvoch tretinách bude kopírovať ten včerajší – 1:2.

Oceliari sa v úvode tretej časti snažili súperovi opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ale úspešne sa neprezentoval ani jeden z dvojice Ihnačák – McPherson. Približne 11 minút pred koncom to na opačnej strane skúšal aj Regenda, ktorý volil namiesto prihrávky Erkinjunttimu strelu. Košarišťana ale neprekvapil. V závere tretej tretiny sa už hostia sústredili na pozorné bránenie a Michalovčanom úspešne znemožňovali vytvoriť si súvislý tlak. Iný názor mal päť minút pred koncom Paršin. Ten to skúsil individuálne, ale neuspel. Výsledku dal definitívnu podobu v predposlednej minúte Klhůfek. Ten tak zavŕšil hetrik. Košičania odchádzajú zo Zemplína s dvomi výhrami.