HC Košice
33. kolo - RTVS
1 : 4
(0:1, 0:1, 1:2)
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice  1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 52. Hain (Török, Viedenský) – 17. Ihnačák (Bartánus, McPherson), 25. Pereskokov (Slovák, Parshin), 41.Klhůfek (Volgin), 56. Slovák (Pereskokov, Parshin)

Vylúčenia: 5:4 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Adamec, Snášel ml. – Hajnik, Jedlička

 

HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Sládok – Zuzin, Viedenský, Puliš,  Leskinen, Krieger, Osterberg,  Jedlička, J.Mikúš, Saracino, Csányi, Marcinek, Török

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Novota, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Šedivý, Cibák, Jacko – Rogoň, Mi.Chovan, Klhůfek, Bartánus, Ihnačák, McPherson, Pereskokov, Slovák, Parshin, Milý, Mrázik, Jokeľ

Začiatok zápasu patril Zvolenčanom. V domácom zápase na Oceliarov vybehli. Prvú strelu sme si pripísali až vo 4. minúte, keď Marek Bartánus strieľal zápästím. V ďalšom priebehu sa hra prelínala zo strany na stranu, no mužstvá sa nedostávali do väčších šancí. V 17. minúte sa však dostal do šance Brian Ihnačák a nezaváhal. Asistencie pri jeho góle si pripísali Marek Bartánus a Allan McPherson, ktorý si zaznamenal minimálne  bod aj v treťom vzájomnom zápase proti Zvolenu. Do konca tretiny sa už nič podstatné nestalo a do šatní tak mužstvá odcházali za stavu 1:0 pre Košice.

Druhá tretina priniesla vlažný začiatok. V dobrej šanci sa ocitol zvolenský Peter Zuzin no gól z toho nebol. V 25 minúte sa najlepšie pred bránkou zorientoval Vadim Pereskokov, ktorý po nedôraznom krytí zvolenských obrancov pridal druhý košický gól. Košice tak viedli 2:0. V 29. minúte dostal Zvolen príležitosť presilovej hry, kde si vypracoval niekoľko dobrých šancí no nedokázal skórovať. V 37. Minúte dostali príležitosť na presilovú hru aj Oceliari. Po prenesení hry v útočnom pásme strielal Vadim Pereskokov a nastrelil tyčku domáceho brankára Adama Trenčana. Počas celej tretiny sme mali hru založenú na dobrej defenzíve a domáci sa dostávali do príležitostí len veľmi ťažko. Druhá tretina nám do konca už nič nepriniesla a Pod Pustým hradom sme tak vyhrávali 2:0.

Tretia tretina ešte poriadne ani nezačala a už sme sa radovali. Hneď z prvej akcie po 30. sekundách strielal ruský obranca Alexey Volgin a jeho puk na dvakrát dorazil do brány Pavel Klhůfek. Až do polovice záverečnej časti sme mohli vidieť márnu snahu Zvolenčanov o dobytie košickej obrany. Potom však prišli vylúčenia na oboch stranách. V 52. minúte  košickí obrancovia spravili chybu, nechali si prejsť dvoch hráčov Zvolena za svoj chrbát a Jaroslav Töörk tak mohol naservírovať prihrávku obrancovi Samuelovi Hainovi, ktorý zaknčoval do Riečického brány. Domáci ožili a gól ich nakopol. Viacerými šancami sa snažili znížiť gólový rozdiel. V 56. Minúte však prišlo naše prečíslenie a akcia, na ktorej konci bol Marek Slovák. Vadim Pereskokov prepasíroval puk obrancovi Zvolena pomedzi nohy a Slovák zakončil do hornej častí Trenčanovej bránky. Do konca stretnutia sme si už vedenie podržali a zo Zvolena tak odchádzame s výhrou 4:1.

 

Foto: Facebook HKM Zvolen

 

GALÉRIA