6 : 3
(4.1, 1:2, 1:0)
Vlci Žilina

Vlci Žilina — HC Košice 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 5. Safaraleev, 7. Mikula (Petráš, Urban), 16. Safaraleev, 17. Koyš, 39. Urban (Mikula), 54. Markovič (Jurčík) — 13. Jokeľ (Milý), 30. Milý (Klhůfek, Růžička), 35. Havel

Vylúčení: 6:4 na dve min., navyše: Růžička (KOS — 10 min. za napadnutie zozadu), presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gajdošík, Valach — Durmis, Hajnik (všetci SVK), 261 divákov

Vlci Žilina: Romančík (Mikoláš) – Malina, Pacalaj, Lenďák, Dubeň, Pišoja, Rehák, Turian, Surán – Mikula, Urban, Petráš – Safaraleev, Linet, Cíger – Koyš, Markovič, Jurčík – Pjaták, Jakubík, Macek – Korbáš

HC Košice: R. Eliaš (21. Sedláček) – Baránek, Pavlin, Deyl, Slovák, Růžička, Mudrák, Novota — Klhůfek, Chovan, Frič — Jenyš, J. Eliaš, Belluš — Jokeľ, Džugan, Milý — Krasničan, Havrila, Havel — Kiss

Úvodné minúty zápasu medzi Žilinou a Košicami priniesli pomerne pokojné tempo, oba celky sa so súperom skôr zoznamovali. Prekvapiť sa snažil Markovič, ktorý si nakorčuľoval pred mladého Rastislava Eliaša v košickej bránke, defenzíva Oceliarov ale prihrávku na jeho čepeľ včas zblokovala. Aj napriek tomu sa diváci dočkali pomerne rýchleho gólu, keď rozvlnil sieť bránky Oceliarov v piatej minúte Safaraleev. Stav sa menil opäť aj o dve minúty neskôr. Košice sa dostávali do prečíslenia dvoch proti jednému, z ktorého chceli vyrovnať, o puk sa však nechali pripraviť a dokonale to využil Mikula, ktorý z brejku doklepol za bezmocného Rastislava Eliaša. Žilina viedla 2:0. S takýmto priebehom neboli Košičania stotožnení, čo demonštroval v 12. minúte Jenyš. Ten síce v dobrej šanci odkrytú časť bránky minul, o minútu neskôr sa ale podarilo znížiť Jokeľovi, ktorý tečoval Milého pokus. Košická defenzíva následne dvakrát chybovala, čo Žilinčania v oboch prípadoch využili. V 16. minúte dostal Safaraleev puk od Cígera a strelou nad Eliašovu lapačku sa zapísal do listiny úspešných strelcov aj po druhýkrát. O 20 sekúnd neskôr prekonal košického brankára aj Koyš, ktorý ostal pred svätyňou hostí absolútne zabudnutý. Domáci tak po 20 minútach hry viedli 4:1.

Do druhej tretiny už vstúpili Košičania s novým mužom medzi tromi žrďami — Eliaša striedal Sedláček. Košičania chceli zmeniť aj svoj herný prejav, aj preto Romančíka rýchlo ohrozili Belluš, Chovan i Milý, no ani jeden z nich recept na gólmana Vlkov nenašiel. Posledne menovanému sa to poradilo až v úvode 30. minúty, keď zúročil prihrávku spoza bránky a v presilovke znížil na rozdiel dvoch gólov. O minútu neskôr to pritom mohlo byť z pohľadu Oceliarov ešte veselšie. Poriadny vietor v pásme Žiliny narobil Frič, ktorý ešte našiel v ideálnej chvíli Jokeľa. S jeho pokusom si však Romančík dokázal poradiť. Hostia ale potvrdzovali svoju hernú prevahu z druhej tretiny aj v nasledujúcich minútach. Vďaka svojej aktivite sa tešili v 35. minúte aj z kontaktného gólu, ruky nad hlavu mohol po dobrej práci pred bránkou zodvihnúť Havel. Hostia udávali tempo hry, vytúženého vyrovnania sa však pred pauzou nedočkali. Naopak, po zakončení Urbana z polovice 39. minúty sa im Žilina znova vzdialila na rozdiel dvoch gólov. Vlci po 40 minútach viedli 5:3.

Ak teda chceli Košice pod Dubňom ešte niečo vymyslieť, v záverečnej fáze riadnej hracej doby museli súpera držať od Sedláčkovej bránky čo najďalej. Paradoxne to však boli práve Žilinčania, ktorí si šancu vypracovali ako prví. V 43. minúte zachytil Markovičovu prihrávku Koyš priamo pred bránkou, v rýchlosti bol ale na Sedláčka prikrátky. Košičania sa následne snažili o dynamický pohyb pred Romančíkom, domáca defenzíva im však nechávala na zakončenie minimálny priestor. Na konci 51. minúty mohol navyše definitívne rozhodnúť Safaraleev, proti jeho hetriku ale stála dobre postavená konštrukcia Sedláčkovej svätyne. Žilina tak svoju výhru spečatila šiestym gólom v 54. minúte, keď sa presadil Markovič. Vlci porazili Oceliarov pomerom 6:3.