5 : 3
(2:0, 2:0, 1:3)
HKM Zvolen

HKM Zvolen — HC Košice 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)

Góly a asistencie: 16. Kelemen (Mikúš, Betker), 20. Nuutinen (Zuzin), 23. Kelemen (Kolenič, Hraško), 30. Puliš (Betker, Kelemen), 45. Bondra (Nuutinen, Zuzin) — 51. Vopelka (Mudrák), 53. Růžička (Chovan, Deyl), 60. Klhůfek (Milý)

Vylúčení: 8:5 na dve min., navyše: Ďuriš (ZVA — 5 min. + DKZ za nečakané napadnutie), presilovky: 3:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Novák — Frimmel, Janiga (všetci SVK)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – Stupka, Zuzin (A), Nuutinen – Kolenič, Jedlička, Kelemen – Ďuriš, Tibenský, Marcinek – Chlepčok

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Pavlin, Deyl (A), Slovák (A), Baránek, Mudrák, Růžička, Novota – Vopelka, Chovan (C), Klhůfek – Milý, Pospíšil, Réway – Belluš, Eliaš, Jenyš – Džugan, Frič, Jokeľ – Havrila

Košičania vstúpili do svojho prvého súťažného zápasu v sezóne aktívne, keď si už v prvej minúte vypracovali viacero streleckých pozícií. Úvodné buly zápasu síce ešte patrilo domácemu Mikúšovi, následne sa však k puku dostal Deyl, ktorý ho okamžite posielal na Rahma. Zakončovali aj Milý a Mudrák a zatiaľ čo prvý menovaný priestor troch žrdí minul, Mudrákov pokus musel Rahm so šťastím vytesňovať. Veľké košické šance však prišli aj v polovici úvodného dejstva. V 10. minúte posielal Réway výbornú strieľanú prihrávku na Jenyša, na teč ale dokázal Rahm výborne zareagovať. Svoj celok podržal aj o 40 sekúnd neskôr, keď mohol zakončiť z predbránkového priestoru Pospíšil, no puk mu v rozhodujúcej chvíli poskočil a strela to tak nebola ideálna. V 16. minúte prišiel zvolenský trest v podaní veľmi rýchlo využitej presilovej hry. Už po 10 sekundách zodvihol ruky nad hlavu Kelemen, ktorému sa podarilo tečovať strieľaný puk Mikúša až za bezmocného Sedláčka. Rytieri zo stredného Slovenska sa tešili aj v absolútnom závere prvej tretiny. Šesť sekúnd pred jej koncom to skúsil z ťažkej pozície Nuutinen a puk sa napokon predsa len zatrepotal v sieti. Zvolen po 20 minútach viedol 2:0.

Úvod prostrednej časti hry sa niesol presne v opačnom garde — prvé buly síce zvládli lepšie Košice, aktívnejším celkom bol ale ten zvolenský. A to mu prinieslo aj ovocie vo forme želaného tretieho gólu. V úvode 23. minúty to skúšal Hraško nahodením puku, ten sa však viackrát poodrážal a pred Sedláčkom spôsobil poriadny zmätok. Najlepšie naň zareagoval Kelemen, ktorý ho pohotovo doklepol do odkrytej časti košickej svätyne a na svoje konto si pripísal druhý presný zásah v zápase. Košičania mohli odpovedať rýchlo. Už po minúte to skúšal dobrou strelou Baránek, pričom miesto v predbránkovom priestore si hľadal Džugan, ale domáci ukončili snahu súpera nedovoleným spôsobom. Na konci 26. minúty mohol iskričku nádeje pre Košice vykresať Belluš, ktorý sa oprel do prihrávky Chovana, ale Rahm bol naďalej mužom zápasu a rytierov držal nad vodou. Neprekonal ho ani Klhůfek, a tak sa smerom dopredu pobral Zvolen. Ten odpovedal na košické šance štvrtým gólom, keď sa v predbránkovom priestore presadil Puliš. Aj keď to ešte pred prestávkou skúšali Košičania zo všetkých pozícií, Rahm bol parádne rozchytaný. Neprekonal ho Růžička ani Pospíšil. Zvolen viedol po 40 minútach už 4:0.

Domáci tak mali našliapnuté ideálne k tomu, aby si na svoje konto pripísali plné tri body, nemohli však dopustiť, aby si Košice dokázali vypracovať väčší tlak, z ktorého by dokázali profitovať. Naopak, vedenie si v 45. minúte poistili ďalším gólom, keď využil prečíslenie troch proti dvom Bondra. Košice reagovali presným zásahom zo začiatku 51. minúty. Vopelka využil svoju rýchlosť, zbavil sa zvolenskej obrany, položil si Rahma a puk poslal pomedzi jeho betóny až do siete. Košice nabrali jeho gólom druhý dych a rýchlo skórovali opäť. Chovan našiel prihrávkou za obranu Růžičku, ktorý znižoval v 53. minúte na 2:5 z košického pohľadu. Gólová vzpruha však prišla už príliš neskoro a hoci ešte Košice skórovali aj v poslednej minúte zásluhou Klhůfka, na body im to nestačilo.