Hodnotenie trénera: Jan Šťastný o zápase vo Zvolene (18. 10.)

ADDED: 20.10.2020

Pravidelné hodnotenie zápasov v podaní hlavného trénera Jana Šťastného.

Košičania sa v nedeľu 18. októbra dočkali svojho premiérového vystúpenia v novej sezóne Tipos extraligy. Vo Zvolene ťahali za kratší koniec a HKM podľahli pomerom 3:5. Dianie na ľade rytierov zhodnotil zo svojho pohľadu tréner košického A-mužstva Jan Šťastný.

„V prvom rade sme radi, že už máme prvý zápas za sebou. Samozrejme, aj keď išlo o prvý zápas po dlhej dobe a náš výkon nebol ideálny, taký, aký by sme si všetci predstavovali, a to aby sme získali prvé body, na druhú stranu však všetci vieme, čím sme si za posledných 14 dní prešli. Ja musím povedať, že začiatok zápasu bol z našej strany veľmi vydarený. Myslím si, že sme našou hrou a chuťou zaskočili aj nášho súpera a je škoda, že zo šancí, ktoré sme mali v presilovkách na začiatku zápasu, sme nedokázali streliť gól. Sme totiž presvedčení o tom, že by sa potom zápas vyvíjal úplne inak. Súper dostal následne možnosť prvej početnej výhody a aj keď sme sa na túto situáciu pripravili, tak sme tam trochu zle zareagovali a inkasovali sme prvý gól. Druhý presný zásah, ktorý padol tesne pred koncom prvej tretiny bol kľúčový v tom, čo sa dialo ďalej, pretože verím, že ak by sme tú tretinu zvládli dohrať na 1:0, zápas mohol vyzerať úplne inak. Myslím si, že od tej doby súper kontroloval hru. Bolo na ňom vidieť, že je v hernej pohode a že je rozohaný.

My sme de facto ťahali za kratší koniec a po druhej tretine, keď sme prehrávali 0:4, sme si s hráčmi povedali, že sa nám nedarí podľa predstáv a neplníme pokyny. Bolo vidieť, že zaostávame v osobných súbojoch, že sme nedôslední v okolí našej brány, čo trochu pripisujeme aj tomu, že sme mali na prípravu a zohranie skutočne len tri alebo štyri tréningy. Bolo dôležité, že sme si pred treťou tretinou povedali, že ju chceme vyhrať a pripraviť sa na utorkový zápas proti Miškovcu a ja musím povedať, že mužstvo zareagovalo fantasticky. Aj za stavu 4:0 a následne 5:0 sme sa dokázali do zápasu vrátiť, myslím si, že tretia tretina bola z našej strany veľmi vydarená. Otázka je, či to súper za stavu 5:0 trochu nepodcenil, neprestal hrať a nám tak dal šancu, ktorú sme vycítili a dali sme tri góly. Bola tam aj ďalšia šanca, ako sa dostať späť do zápasu, ale už nebolo dosť času.

Súper si víťazstvo zaslúžil, na druhú stranu je však dobré, že sme ukázali chrakter mužstva, ktorý je od začiatku sezóny výborný. Samozrejme, vieme, že zápasy rozhodujú 'special teamy', to znamená formácie na presilovky a oslabenia a bohužiaľ, my sme tú minisériu prehrali 0:3, čo asi rozhodlo. Sme sklamaní, mrzí nás to, favorita sme chceli zaskočiť a to sa nám nepodarilo, na druhú stranu je stále dôležité, aby sme boli pozitívne nastavení. Veríme, že sila tímu tam je a keď sa dostaneme do hernej pohody, dokážeme zvládnuť nejaký zápas, ktorý pretavíme v naše víťazstvo a začneme si viac veriť. Ako som povedal na začiatku, som rád, aké mužstvo tu máme, ja svojim hráčom verím. Nie je tu nik, kto by niečo vypustil. Všetci vieme, prečo sme tu a aká je sezóna, takže si vážime každý deň, keď môžeme prísť na zimný štadión. Verím, že zmobilizujeme sily a na zápas s Miškovcom sa pripravíme najlepšie, ako budeme vedieť. Budeme tak môcť potešiť našich priaznivcov, ktorí nám veria a konečne budeme bodovať.“