5 : 1
(0:0, 2:0, 3:1)
HK 32 Lipt. Mikuláš

HC Košice — MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly a asistencie: 29. Růžička (Klhůfek, Baránek), 30. Pavlin (Belluš, Baránek), 49. Vopelka (Klhůfek), 54. Krasničan (Baránek, Jokeľ), 60. Eliaš (Chovan, Belluš) – 45. Okuliar (Michalík)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, P. Šefčík — J. Šefčík, Ordzovenský (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, Eliaš, Jenyš — Krasničan, Frič, Jokeľ — Džugan

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský (Kozel) — Nemec, Kurali, Bača, Petran (A), Mezovský (A), Rusina, Droppa, Patlevič — Uhrík, Bečka, Ru. Huna (C) — Hamráček, Okuliar, Michalík — Lištiak, Matoušek, Surový — Haluška, Toma, Kalousek

Zápas medzi Košicami a Liptovským Mikulášom prinášal zaujímavé obrázky prakticky od samého začiatku. V úvodných sekundách vyslali oba celky skôr propagačné pokusy, no už v tej tretej sme boli svedkami prvej väčšej šance. Chovan si stiahol puk medzi dvoch obrancov a nenápadným švihom vyprášil Krasanovského betóny. O tri minúty neskôr mohli ísť do vedenia aj hostí. Bača sa dobre zorientoval v obrannom pásme a prihrávkou o mantinel vysunul Hamráčka. Ten sa na Sedláčka prirútil z ľavej strany, prekonať ho však nedokázal. Od tohto momentu útočil prakticky už len jeden celok — ten košický. Spôsobené to bolo sériou vylúčení na strane hostí, i keď oceliari ich potrestať nedokázali. Urobiť tak mohol v 11. minúte Růžička, ktorý vyslal od modrej azda päť deloviek, no neujala sa ani jedna. O dve minúty neskôr zahodili Košice superšancu. Jokeľ bol osamotený pred Krasanovským, puk ale ešte posunul na lepšie postaveného Vopelku. Ten zvolil prízemnú strelu, no hosťujúci gólman mu vystavil parádny semafór. Stav sa nemenil ani po košickom tlaku z 13. a 14. minúty. Baránek našiel pri ľavej žrdi Réwaya, ktorý to skúšal okamžitým príklepom. Trafil však len konštrukciu bránky. Aj preto bol po úvodnej tretine stav nerozhodný — 0:0.

Prostredná časť zápasu sa, v porovnaní so svojou predchodkyňou, rozbiehala pomalšie. V jej úvode si dali oba celky na súperove útočné rady pozor, a tak sme si na prvú väčšiu šancu museli počkať až do 25. minúty. Počas nej to skúsil Baránek, ale na čistý priestrel poľom zareagoval Krasanovský včas a puk ukryl vo svojej lapačke. Stav sa tak menil po prvýkrát v 29. minúte. Prvá strela gólmanovi vypadla, no v priestore sa zorientoval najlepšie Růžička. Tomu sa podarilo puk doklepnúť až do siete, Košice viedli 1:0. O 36 sekúnd to bolo z ich pohľadu ešte veselšie, premiérový presný zásah v novej sezóne si totiž na svoje konto pripísal slovinský reprezentant Pavlin. Od tohto momentu ostalo len pri šanciach. V 33. minúte pálil Baránek do protipohybu Krasanovského, ale brankár predviedol ukážkový zákrok betónom. Na opačnej strane sa o minútu neskôr nepresadil Surový. Ten prinútil Sedláčka jeho strelu vyraziť, následne ale hosťom chýbal v predbránkovom priestore hráč pripravený dorážať. Hostia neznížili ani v polovici 39. minúty, keď stála proti Kuraliho bombe od modrej dobre postavená konštrukcia domácej bránky. Košice po dvoch tretinách viedli 2:0.

Do tretej tretiny vkročili hostia s jednoznačným úmyslom — vyrovnať. Proti však bol košický celok, ktorý si už chcel víťazstvo postrážiť. A hneď v úvode si ho mohol aj poistiť, keď sa už po niekoľkých sekundách dostal do šance Vopelka. Ten sa dostal k zrazenému puku, ktorý posielal naslepo bekhendom na hosťujúcu bránku. Len tesne ju pritom minul. Priestor ale dostali aj Liptáci. Tí ho v úvode 45. minúty predsa len zúročili a strelili kontaktný gól. Na začiatku celej akcie bol Bača, na jej konci Okuliar. Príliš dlho sa však hostia netešili. Len do 49. minúty, keď Košice skórovali z rýchleho protiútoku. Klhůfek nahodil puk pred bránkovisko, odkiaľ ho poslal jediným dotykom až do siete Vopelka. Oceliari opäť viedli o dva presné zásahy. Stále však nebol koniec. Skóroval aj Krasničan, ktorý stál na konci peknej košickej akcie a puk už zasúval za bezmocného Krasanovského. Výsledku pritom dal konečnú podobu Juraj Eliaš, ktorý v záverečnej minúte upravil na definitívnych 5:1 pre Košice.