(0:1, 0:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava

HC Košice — HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 6. O'Donnell (Urbánek, Štajnoch), 58. O'Donnell

Vylúčení: 7:11 na dve min., navyše: Belluš (KOS — 10 min. za hrubosť), Harris (SBA — 10 min. za vrazenie na mantinel), Studenič (10+DKZ — nešportové správanie sa), presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin — Šoltés, Kacej (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl (A), Slovák (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Réway — Klhůfek, Mráz, Belluš — Jokeľ, Eliaš, Milý — Jenyš, Frič, Krasničan — Havrila

HC Slovan Bratislava: Makarov (Durný) — Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A) — Valach, Lee, Beňo, Ališauskas — Harris, Zigo, Buček — Studenič, Kytnár (A), Ranford — O'Donnell, Urbánek, Gašpar — Jendek, Petráš, Rapáč

Zápas medzi Košicami a Slovanom sa začal v opatrnom duchu, ani jeden z celkov nechcel v jeho úvode vystaviť vlastného brankára zbytočnému nebezpečenstvu. Paradoxne tak prišli ešte pred prvými šancami šarvátky. Prvá z nich už v úvode štvrtej minúty, keď sa za dredy poťahali Pospíšil s Petrášom. Na trestnú lavicu šiel následne aj Baránek, a tak mal Slovan k dispozícii presilovú hru. Aj keď ju nevyužil, skóroval bezprostredne po nej. Gólom od žrde sa prezentoval O'Donnell. Šarvátka prišla aj v minúte siedmej. Za Slovan v nej bol opäť Petráš, ale tentokrát si za košického súpera vybral Belluša. Belluš dostal od rozhodcov len menší trest, z Bellušových rúk však leteli rukavice, a tak to bolo automaticky na 10 minút. Aj bez robustného útočníka na ľade však Košičania dokázali viackrát dobre zakombinovať a vytvorili si niekoľko šancí. Jedna z nich prišla v 11. minúte, keď to skúšal krížnou strelou od modrej Chovan. Presúvajúci sa Makarov však všetko vyriešil. Nepresadil sa ani Mráz, ktorý si v 20. minúte nakorčuľoval medzi kruhy, ale v rýchlosti bránku minul. Slovan tak po 20 minútach hry viedol 1:0.

V úvode prostrednej časti mali ešte Košice možnosť dohrávať 70 sekúnd zo svojej presilovej hry. Zverenci trénera Šťastného sa tak snažili usadiť pred Makarovom, príliš sa im to ale nedarilo. Navyše, tiež šli do štvorice, keď sa po nedovolenom bránení pobral na trestnú lavicu Chovan. Prvú šancu v druhej tretine priniesol až úvod 28. minúty. Sersenov puk Riečickému vypadol, hostia sa následne v pásme ešte rozostavili. Strelu od modrej sa snažil tečovať Zigo, no na košického brankára to neplatilo. Aj v ďalšom priebehu pritom platilo, že defenzívy oboch celkov boli svojim gólmanom maximalne nápomocné, preto sme sa vážnejšieho vzruchu nevedeli dlho dočkať. Prišiel až v 37. minúte, keď sa Košice dostali do prečíslenie dvoch proti jednému. Puk v ňom hľadal Chovana, ale táto situácie vytúžený gól domácich nepriniesla. O minútu neskôr sa nepresadil ani Michalčin, proti jeho príklepu od modrej čiary zakročil Makarov. Prostredná časť zápasu tak nepriniesla žiadne presné zásahy, Košice preto ťahali stále za kratší koniec povrazu.

V prospech Slovana hovoril pre treťou časťou výsledok, no jednogólové vedenie znamenalo, že pred poslednou dvadsaťminútovkou ešte bolo všetko otvorené. Zverenci trénera Šťastného sa to snažili využiť a streliť gól na 1:1, dlho sa im to však nedarilo. Vážnejšiu šancu na to mali až v 47. minúte, keď zakončoval z kruhu Belluš. Ten sa ešte snažil puk zodvihnúť ponad Makarovovu ruku, ale nepodarilo sa mu to. Košice sa nepresadili ani o tri minúty neskôr. Klhůfkovo zakončenie Makarov len vyrazil, Růžička už ale následne nemal dostatok priestoru na to, aby ho doklepol do siete. Dôležitý Makarovov zákrok prišiel aj v úvode 57. minúty, keď sa presunul k pravej žrdi a zachytil Baránkovu dorážku. Výsledku stanovil konečnú podobu v 58. minúte O'Donnell, ktorý upravil na konečných 0:2 z pohľadu domácich.