5 : 2
(2:2, 1:0, 2:0)
HK Nitra

HK Nitra — HC Košice 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 12. Mezei (Hrnka, Cardwell), 17. Slovák (Tvrdoň), 27. Tvrdoň (Slovák, Cardwell), 44. Holešinský (Švarný, Žitný), 60. Kollár — 2. Jokeľ (Milý, Deyl), 2++0. Pospíšil (Michalčin, Belluš)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich — Valo, Junek (všetci SVK)

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitáloš, Pupák, Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný, Pätoprstý, Šiška, Škvarek

HC Košice: Riečický (Jurčák) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Vopelka, Chovan, Klhůfek – Belluš, Pospíšil, Jenyš – Milý, Eliaš, Jokeľ – Krasničan, Frič, Džugan — Havrila

Pod Zoborom sa po úvodnom hvizde na nič nečakalo, oba celky sa pustili do aktívneho útočenia. Prvú strelu si na svoje konto pripísal Cardwell, aj keď Riečického prekvapiť nedokázal. Rýchly gól však padol na opačnej strane. Jokeľ sa dostal v predbránkovom priestore k puku a rýchlou strelou potrestal nedôraznosť domácej defenzívy pred vlastným brankárom. Oceliari viedli 1:0. Vedenie mohli vzápätí aj navýšiť, nevyužili však presilovú hru piatich proti štyrom. V polovici 12. minúty tak prišiel trest vo forme Mezeiovho vyrovnania. Košice chceli nerozhodný stav zmeniť v 15. minúte, keď sa rozostavili v pásme súpera a skúsili to z viacerých streleckých pozícií. Cowley mal čo robiť, tentokrát ale neinkasoval. Stav sa tak menil po tretíkrát o dve minúty neskôr. Košice najskôr nevyužili prečíslenie a — paradoxne — z neho pramenil druhý gól corgoňov. V pásme sa usadil Slovák, ktorý využil moment, keď nemal Riečický ideálny výhľad a napol sieť jeho bránky. Keď sa už zdalo, že Nitra pôjde do šatne s vedením prišla odpoveď Pospíšila. K tomu sa dostala odrazená strela Michalčina, a tak tri sekundy pred koncom úvodného dejstva poľahky vyrovnal na 2:2.

Atraktívny hokej plný gólových šancí priniesla aj prostredná časť riadnej hracej doby. V polovici 22. minúte sa zvýšenou aktivitou prezentovala dvojica Pospíšil — Frič, ale na košických mladíkov si dal Cowley dostatočný pozor. Na opačnej strane sa nepresadil Nemec, po ktorého rane zvonil tyč na Riečického bránke. Stav sa menil až v úvode 27. minúty. Tvrdoň dostal puk z obrany a poslal ho priamo pod hornú žrď košickej svätyne. Aj na tento gól mohli hostia odpovedať rovnakým metrom, ale Jenyš v 30. minúte nevyužil Chovanovo priťuknutie a odkrytú časť nitrianskej bránky tesne minul. Košičania pokračovali v boji o body strelou z 35. minúty, keď sa snažil Deylovu prihrávku zúročiť Růžička. Cowley ale na všetko videl a hru včas prerušil. Na oboch stranách následne prišli vylúčenia, ani jeden z celkov ale viac priestoru na ľadovej ploche nevyužil. V 36. minúte sa to nepodarilo Škvarekovi a následne ani Minárikovi, Nitra tak po dvoch tretinách viedla 3:2.

Pred záverečnou časťou bolo ešte všetko otvorené a Košice sa mohli o body naďalej pobiť. Vedel to aj Baránek, ktorý skúsil Cowleyho prekvapiť strelou z ľavej strany už po 12 sekundách hry, ale neúspešne. Hosťom následne nepomohlo Deylovo vylúčenie, počas ktorého sa Nitra mohla upokojiť. Aj keď corgoni nevyužili výhodu presilovej hry, skórovali už pri hre piatich proti piatim, čo sa napokon ukázalo ako zlomový moment. Na konci 44. minúty poslal puk za Riečického Holešinský a aj keď sa ešte na jeho presný zásah Košice pokúsili reagovať, nepodarilo sa im to. Naopak, na finálnych 5:2 upravil gólom do prázdnej bránky Kollár. Nitra tak rozhodla o tom, že tri body ostanú tentokrát pod Zoborom.