3 : 2
(0:0, 0:1, 3:1)
HC 07 Detva

HC 07 Detva — HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Góly a asistencie: 44. Gašpar (Valent, Fekiač), 45. Askarov (Cox), 48. Charbonneau (Čacho, Cox) — 25. Jenyš (Růžička, Klhůfek), 60. Chovan (Pospíšil, Růžička)

Vylúčení: 7:8 na dve min., presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolín – Šoltés, Durmis (všetci SVK)

HC 07 Detva: Sholl – Golian, Korím, Lalík, Rais, Jendroľ, Gachulinec, F. Fekiač, Rymsha – Askarov, Klíma, Halama – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Sýkora, Valent, Gašpar

HC Košice: Sedláček (48. Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák – Vopelka, Chovan (C), Jokeľ – Milý, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, J. Eliaš, Jenyš – Krasničan, Frič, Džugan – Havrila

Úvod zápasu patril hosťujúcim oceliarom, ktorí na súpera zo stredného Slovenska pritlačili a vypracovali si viacero dobrých streleckých pozícií. Postupne to skúšali Baránek i Mudrák, ani jeden z nich ale recept na Sholla nenašiel. So strieľanou prihrávkou neuspel ani Krasničan, a tak mohla ísť do šance aj Detva. Proti Sedláčkovi to skúšal z veľkého uhla Askarov, avšak trafil len priamo do košického gólmana. V 13. minúte spálil najväčšiu šancu prvej tretiny Ščurko, keď sa dostal k puku v predbránkovom priestore, ale priestor troch žrdí minul. V ďalšom priebehu úvodnej časti sa hra mierne upokojila, naďalej sme však sledovali viacero streleckých pokusov. Za Košice to skúšal opäť Baránek, ktorého podporili aj Pavlin s Chovanom. Aj po ich strelách však platilo, že Sholl i Sedláček si držali čisté kontá. Nič sa na tom nezmenilo ani po Fričovej individuálnej akcii z 20. minúty, na konci ktorej bol bekhendový pokus. Obaja gólmani ostali pred prestávkou stopercentní, do šatní sa tak muselo odkorčuľovať za priebežného stavu 0:0.

Ani v prostrednej časti riadnej hracej doby sa na detvianskom ľade na nič nečakalo. Už v 21. minúte to skúšal bombou od modrej Pavlin, prori ktorého zakončeniu musel Shollovi pomáhať aj Askarov. Na opačnej strane mohol o minútu neskôr skórovať Cox. Ten ale nevyužil fakt, že puk Sedláčkovi z lapačky vypadol a z tesnej blízkosti ho poslal len k zadnému mantinelu. Stav sa nemenil ani v 24. minúte po dvoch dobrých pokusoch Baránka. Oceliari však pokračovali v presilovkovom tlaku, ktorý napokon predsa len pretavili do úvodného gólu. Na konci 25. minúty to skúšal od modrej Růžička, ale jeho zakončenie ešte v predbránkovom priestore tečoval Jenyš. Sholl už na zmenu trajektrórie nezareagoval, Košičania viedli 1:0. O deväť minút mohli svoje vedenie aj navýšiť, keď to skúsil počas oslabenia individuálne Krasničan. Tentokrát si už ale dal Sholl dostatočný pozor a hru prerušil. Ešte pred prestávkou sa o vyrovnanie pokúšal Cox, ktorý neuspel ani v druhom súboji so Sedláčkom. Na opačnej strane zasa neskóroval Vopelka, a tak po 40 minútach hry platilo, že šli do šatne s psychickou výhodou hosťujúce Košice.

Pod Poľanou tak bolo pred záverečnou tretinou ešte všetko otvorené. Domáci mohli stále pomýšľať na bodový zápis, čo demonštrovali aj zvýšenou útočnou aktivitou a snahou o vyrovnávajúci gól. Proti ale bola defenzíva oceliarov. Detva nevyužila dohrávanú presilovú hru, ale skórovala už počas hry piatich proti piatim. V 44. minúte sa podarilo vyrovnať Gašparovi, začínalo sa tak od nuly. Navyše, Detva skórovala aj o 50 sekúnd neskôr, keď prepálil Sedláčka Askarov. Na koni bol tak odrazu úplne iný tím. Rozbehnutý stredoslovenský celok mal od tohto momentu zápas pod kontrolou, čo potvrdil aj tretím gólom. Na konci 48. minúty sa presadil Charbonneau. Tento gól napokon vyhnal Sedláčka z bránky, na jeho miesto sa dostal po prvýkrát Riečický. Košiciam táto zmena pomohla čiastočne — v 60. minúte znížil na 2:3 z ich pohľadu Chovan. Viac sa toho ale neudialo, body tak ostali v Detve.