4 : 1
(0:0, 1:0, 3:1)
HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava — HC Košice — 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie: 35. Gašpar (Sersen, O'Donnell), 50. Lee (Ranford), 53. Lee (Kytnár, Studenič), 53. O'Donnell (Maier, Harris) — 56. Mráz (Krasničan, Cibák)

Vylúčení: 3:5 na dve min., navyše: Pospíšil (KOS — 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šefčík, Müllner — Hercog, D. Konc ml. (všetci SVK)

HC Slovan Bratislava: Durný (Noskovič) – Ališauskas, Sersen (C), Štajnoch (A), Bačik, Valach, Lee, Beňo, Maier – Studenič, Kytnár (A), Ranford – O'Donnell, Harris, Gašpar – Jendek, Urbánek, Zigo – Petráš, Bortňák, Kundrík

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl (A), Slovák (A), Cibák – Chovan (C), Réway, Pospíšil – Klhůfek, Mráz, Jenyš – Jokeľ, Havrila, Milý – Belluš, Frič, Kvasničan – Eliaš

Zápas medzi Slovanom Bratislava a Košicami ponúkal zaujímavé obrázky od samotného úvodu. Už po prvej desaťsekundovke sa dostal k streleckému pokusu Kytnár, ktorého ranu musel Sedláček zrážať do bezpečnej zóny v rohu klziska. O minútu neskôr pokúšal šťastie na opačnej strane Klhůfek, ale aj Durný zachytil začiatok zápasu výborne a prekonať sa nenechal. Od polovice šiestej minúty mal k dispozícii Slovan presilovú hru, ale Zigo počas nej v predbránkovom priestore neuspel. A aj keď šli Košice následne dokonca do trojice, naďalej pokračovali v dobrej defenzívnej činnosti, kvôli ktorej Slovanisti otvárací gól nestrelili. Naopak, v druhej polovici úvodnej časti mohli z hokejky Klhůfka aj inkasovať. Český legionár v službách Košíc chcel potrestať dvojminútový trest, ktorý si odpykával Lee. Jeho dobrý príklep z kruhu ale našiel len rukavicu pripraveného Durného. A keďže sa už v ďalšom priebehu prvej tretiny oba celky sústretili predovšetkým na zodpovedné bránenie, svedkami ďalších väčších šancí sme už neboli. Stav z úvodu sa tak pred prestávkou nemenil.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla v Bratislave vyrovnaný hokej, pričom oba celky naďalej vychádzali zo zabezpečených defenzív. Aj v tomto prípade platilo, že k prvej strele sa dostal Slovan, keď musel Gašparov pokus zrážať na plexisklo Sedláček. Na opačnej strane zasa vyprášil Durného betóny Růžička, naďalej sa však hralo bez gólov. A platilo to aj v úvode 32. minúty, keď spálil svoju obrovskú šancu Harris. Ten využil košické zaváhanie v rozohrávke a vyrútil sa na Sedláčka. V rozhodujúcej chvíli ale jeho bránku prestrelil. Oceliari sa snažili reagovať strelami Michalčina i Baránka, Durný mal ale všetko pod kontrolou. Stav sa tak po prvýkrát menil až v polovici 35. minúty, keď otvoril skóre zápasu strelou z vnútornej hranice kruhu Gašpar. Slovan viedol 1:0. A hoci sa ešte hostia snažili nepriaznivý stav zvrátiť, pred prestávkou sa im to nepodarilo. Bratislavčania tak mohli do šatne odísť s jednogólovým vedením a psychickou výhodou.

Zverenci trénera Šťastného vkročili do záverečnej časti riadnej hracej doby odhodlaní vyrovnať, no defenzíva Slovana im ich úmysel značne komplikovala. Oceliari sa tak pokúsili udrieť počas vlastného oslabenia, ale Jokeľovi s Havrilom sa puk v rozhodujúcej chvíli zamotal medzi korčule. Zlomový moment mohol prísť v 49. minúte, keď sa do šance dostal Klhůfek. Ten zakončoval pred Durným na dvakrát, puk sa mu ale za jeho chrbát pretlačiť nepodarilo. O minútu neskôr tak prišiel trest vo forme druhého gólu domácich. Po individuálnom prieniku si Lee stiahol puk do kruhu a prudkým švihom nedal Sedláčkovi šancu na úspešný zákrok. Po tomto góle sa Košice zosypali a inkasovali ešte dvakrát — postupne z hokejok Leeho a O'Donnella. A aj keď ešte korigoval Mráz v 56. minúte na 4:1, už to nič neznamenalo a Slovanisti si tri body postrážili.