5 : 6 pp
(2:2, 1:0, 2:3 — 0:1)
HK Poprad

HC Košice — HK Poprad 5:6 pp (2:2, 1:0, 2:3 — 0:1)

Góly a asistencie: 4. Pospíšil (Klhůfek, Réway), 5. Chovan (Růžička, Réway), 33. Mráz (Chovan, Réway), 41. Mráz (Réway, Chovan), 45. Jokeľ – 6. Preisinger (Vandas, Handlovský), 8. Haščák (Drgoň, Svitana), 41. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 49. Haščák (Svitana, Skokan), 60. Svitana, 62. Handlovský (Preisinger)

Vylúčení: 8:8 na dve min., navyše: Pospíšil (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Výleta, Stano — Ordzovenský, Gegáň (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Novota, Cibák — Réway, Mráz, Chovan (C) — Frič, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Demek, Havrila, Krasničan

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Česánek — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Livingston, Zagrapan, Tavi — Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

V úvode druhého východniarskeho derby medzi Košicami a Popradom za ostatné štyri dni sa na nič nečakalo, výsledkom čoho boli aj pomerne rýchle góly v oboch sieťach. Všetkému však predchádzala Mrázova šanca z polovice tretej minúty, keď sa individuálne natlačil pred Vošvrdu, ale neprekonal ho. Oceliari z Košíc následne skórovali dvakrát v rade. Vo štvrtej minúte využili svoju presilovú hru, keď našiel Klhůfek medzi kruhmi ideálne postaveného Pospíšila a ten puk bez väčších problémov zavesil do siete. Vošvrda bol prekonaný aj o minútu neskôr, keď síce ešte zachytil Růžičkovu ranu, ale následne bol už prikrátky na dorážku Chovana. Aj Poprad však odpovedal dvomi presnými zásahmi. Prvý priletel v úvode šiestej minúty z hokejky Preisingera, ktorý tak expresne odpovedal na dvojgólové vedenie domáceho celku. Celkom ho už následne zmazal v polovici ôsmej minúty Haščák, ktorý ťažil z presilovkovej práce svojich spoluhráčov a švihom nedal Sedláčkovi najmenšiu šancu na úspešný zákrok. Pred prestávkou sme ešte sledovali niekoľko šancí, počas vlastného oslabenia sa do dvoch veľkých dostali Košice. Baránek najskôr napálil puk do Vošvrdu, následne neuspel so svojím samostatným únikom ani Klhůfek. Po 20 minútach tak platil nerozhodný stav 2:2.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa už niesla v značne pokojnejšom duchu. Prvá väčšia šanca prišla v 24. minúte, keď sa z trestnej lavice vrátil Svitana. Ten sa následne aj dostal do samostatného úniku, v ktorom ale Sedláčka neprekonal — košický gólman sa totiž prezentoval výborným zákrokom svojou ľavou nohou. V 32. minúte získali oceliari výhodu presilovej hry, keď vyletela Repeho hokejka až do Chovanovej tváre. Na lavicu hanby sa navyše po rovných 20 sekundách pobral po rovnakom previnení aj Skokan. Košice tak hrali presilovú hru o dvoch mužov, ktorú aj pretavili v tretí gól. Po postupnej útočnej akcii sa do puku oprel v čase 32:32 Mráz, na ktorého pokus ešte Vošvrda reagoval špičkou korčule, ale to mu nestačilo. Košický celok sa dostal opäť do vedenia. Následne sa hra mierne upokojila a aj keď sa oba celky snažili pred súperovým gólmanom pôsobiť nebezpečne, príliš sa im to nedarilo. Do jednej z minima šancí sa dostali Popradčania v 37. minúte, keď puk hľadal Svitanu. Po jeho zakončení z pravého krídla sa ešte Sedláček obzeral, puk ale výborne vytesnil. Po 40 minútach hry tak platil v košickej Steel aréne stav 3:2 v prospech domácich.

Podobne, ako v utorkovom vzájomnom zápase, šli do záverečnej časti riadnej hracej doby s psychickou výhodou Košice. Ich jednogólové vedenie však naznačovalo, že východniarsky súboj ešte bude poriadne zaujímavý. A aj bol, veď hneď prvá minúta prvej tretiny priniesla dva presné zásahy. Po pätnástich sekundách šli najskôr Košice do dvojgólového vedenia, keď Mráz využil Réwayovu prihrávku v prečíslení dvoch proti jednému. Následne však prišla ďalšia dramatizácia, keďže ešte pred koncom 41. minúty skóroval aj Handlovský a upravil tak na 4:3. Ani toto ale strelcom nestačilo. V 45. minúte tak skóroval aj Jokeľ, ktorý využil chybu súpera, prirútil sa do samostatného úniku a trafil v ňom priamo k Vošvrdovej žrdi. Košice viedli opäť o dva góly, čo platilo až do 49. minúty. Práve vtedy sa presadil po druhýkrát v zápase Haščák, ktorý upravoval na 5:4. Stále však nebol koniec, čo využil 18 sekúnd pred koncom Svitana, ktorý poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa viac darilo Popradčanom, ktorí napokon strhli vedenie definitívne na svoju stranu. V úvode 62. minúty sa o to postaral Handlovský.