3 : 2 sn
(1:1, 0:0, 1:1 — 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice — DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:1 — 0:0)

Góly a asistencie:  20. Klhůfek (Baránek), 44. Baránek (Chovan, Mráz) – 3. Flick (Szirányi, Löwei), 57. Magosi — rozh. sám. nájazd: Vrábeľ (KOS)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano — Stanzel, Valo (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Novota — Réway, Mráz, Chovan (C) — Belluš, Frič, Klhůfek — Milý, Vrábeľ, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Nagy

DVTK Miškovec: Adorján (Kiss) — Szirányi (A), Wehrs, Vojtkó, Vas (C), Láda, Rauhauser, Ritó — Magosi, Galanisz (A), Rokaly — Jordan, Páterka, Csányi — Flick, Löwei, Turbucz — Révész, Miskloczi, Szalma

Do pohraničného súboja medzi slovenskými Košicami a maďarským Miškovcom vstúpili aktéri opatrne, výsledkom čoho bolo, že úvodné minúty vážnejšiu šancu nepriniesli. Gólom sa však skončila už tá prvá. Ľadové medvede z Maďarska si v polovici tretej minúty vybojovali puk v košickom obrannom pásme. Následné nahodenie od modrej čiary v podaní Szirányiho tečoval v predbránkovom priestore Flick, pričom Sedláček už na zmenu smeru puku zareagovať nedokázal. Navyše, o štyri minúty neskôr to mohlo byť už 0:2, keď vyslal nebezpečný presilovkový švih Wehrs. Tentokrát si však košický gólman s prevahou pred svojou bránkou poradil a hru prerušil. Oceliari následne dostali viacero šancí na vyrovnanie. Zahodili tú z deviatej minúty, keď sa po individuálnej práci Chovana dostal k puku Réway. Ten si ho ešte posunul medzi kruhy, ale následne našiel len Adorojána. Obdobne sa to skončilo v polovici štrnástej minúty, keď zakončoval samotný košický kapitán — opäť však len do miškoveckého brankára. Vyrovnanie napriek tomu predsa len prišlo. V záverečnej minúte sa Košice nadýchli k poslednej útočnej akcii, po ktorej Adorján nevedel, kde sa puk nachádza. Oceliari to využili a nahodili ho od mantinelu, pričom za bránkovú čiaru ho upratal Klhůfek. Po 20 minútach tak platil nerozhodný stav 1:1.

Aj do prostrednej časti riadnej hracej doby vstupovali oba celky mimoriadne opOatrne. Druhá tretina sa tak rozbiehala pomerne pomaly. V 21. minúte sa síce po práci Pavlina dostali k zakončeniu Košice, no nešlo o nič vážne a Adorján si na svoje konto pripísal jednoduchý zákrok. Skóre sa nemenilo ani v úvode 24. minúty, keď bol v predbránkovom priestore aktívny Magosi. Ten sa snažil puk za Sedláčka doklepnúť z bezprostrednej blízkosti, ale nepodarilo sa mu to. Nasledujúce minúty sa pritom niesli v pokojnom duchu. Hra počas nich stratila na svojom tempe, čo spôsobilo predovšetkým viacero nepresností na oboch stranách. Najväčšia šanca na to, aby sa domáci celok dostal do vedenia, prišla počas jeho dvojnásobnej presilovej hry. Počas nej ale čaroval Adorján, ktorý pochytal niekoľko nebezpečných zakončení. A keďže sa po košickej presilovke vrátila hra k svojmu predošlému obrazu, v závere tretiny gólmani veľa práce nemali. Prostredná časť riadnej hracej doby sa tak musela zaobísť bez gólov.

Samozrejme, s nerozhodným stavom nesúhlasil ani jeden z celkov, a tak vstúpili hokejisti do tretej časti s jednoznačným úmyslom — strhnúť vedenie na svoju stranu. Pochopiteľne, naďalej bolo potrebné pracovať aj v defenzíve, keďže jediný inkasovaný gól by mohol tímy o body definitívne pripraviť. Hostia si však nedali pozor na prelome 43. a 44. minúte, keď sa k nenápadnej útočnej akcii dostali Košice. Priniesla napokon aj gólovú bodku, keď sa v drese oceliarov presadil ďalší český legionár — Baránek. Domáci celok tak šiel po prvýkrát v zápase do vedenia. O víťazovi mohlo byť definitívne rozhodnuté v 52. minúte, keď pomotala hlavy miškoveckým obrancom formácia na čele s Mrázom. Dvakrát sa v dobrej šanci ocitol košický kapitán Chovan, z bezprostrednej blízkosti ale Adorjána neprekonal. Z miškoveckej strany tak prišiel trest vo forme vyrovnávacieho gólu. Ten strelil v 57. minúte Magosi a zápas tak poslal do predĺženia.

Ani nadstavených päť minút ale o víťazovi stretnutia nerozhodlo. Na rad tak musela prísť nájazdová lotéria, v ktorej uspeli Košice. O ich víťazstve napokon rozhodol až v jedenástej sérii Vrábeľ.