4 : 5
(1:2, 3:0, 0:3)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec — HC Košice 4:5 (1:2, 3:0, 0:3)

Góly a asistencie: 3. Flick (Osterberg), 25. Osterberg (Anderson, Kiss), 26. Rokály (Magosi), 32. Galanisz (Rokaly, Magosi) – 5. Belluš (Jokeľ, Vrábeľ), 18. Pavlin, 43. Baránek (Chovan), 46. Klhůfek, 55. Chovan (Baránek)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel — M. Orolin, Stanzel (všetci SVK)

DVTK Miškovec: Adorján – Wehrs, Szirányi, Rauhauser, Kiss, Murphy, Vojtkó, Láda, Révész – Flick, Vas, Egle – Rokaly, Osterberg, Anderson – Csányi, Galanisz, Magosi – Miskolczi, Lövei, Ritó

HC Košice: Sedláček (26. Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Novota – Pospíšil, Chovan, Demek – Milý, Mráz, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič

Úvod pohraničného súboja medzi maďarským Miškovcom a Košicami priniesol zaujímavé obrázky — okrem iných aj rýchly gól domácich. Predchádzalo mu Vrábeľovo vylúčenie z úvodu tretej minúty, ktoré potrestal už po 13 sekundách hry najlepším možným spôsobom Flick. Ten v predbránkovom priestore tečoval Osterbergovo zakončenie a nedal mu šancu na úspešný zákrok. Rýchlo však bolo vyrovnané. V úvode piatej minúty totiž posunul Jokeľ puk spoza bránky až pred ňu, kde sa ho ujal Belluš. Ten prepálil nekompromisnou ranou všetko vrátane Adorjána. O niekoľko sekúnd neskôr sa mohli ľadové medvede vrátiť do vedenia, ale Magosi bol na Sedláčka prikrátky, košického brankára tak nechal vyniknúť dobrým zákrokom. V ďalšom priebehu prvej tretiny sa hra opticky upokojila a gólmani vážnejšie šance súpera riešiť nemuseli. Taká neprišla ani v desiatej minúte po kombinácii Pospíšila s Chovanom, ku Košičanom totiž včas prikročila miškovecká defenzíva. Napriek tomu sa stav ešte pred prestávkou menil opäť. V 18. minúte si aktívny Pavlin vypracoval priestor v kruhu na vhadzovanie a vyskúšal strelu. Puk z hokejky slovinského reprezentanta v službách Košíc pritom našiel cestu až do siete Adorjána. Oceliari tak po 20 minútach hry viedli 2:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesol v mimoriadne podobnom duchu — minimálne jej úvod. Po niekoľkých akciách bez výraznejšieho zakočnenia tak padol prvý gól štyri a pol minúty po prestávke. Na 2:2 vyrovnával Osterberg, ktorý zakončoval v neprehľadnej situácii do odkrytej časti Sedláčkovej svätyne. Opäť sme sa pritom mohli dočkať expresnej odpovede, no po tridsiatich sekundách hry spálil svoju príležitosť Klhůfek. V rýchlom časovom slede tak padol aj miškovecký gól s poradovým číslom tri. Rokaly sa pohybom tela zbavil súpera a tvrdým zakončením dostal svoj celok do vedenia. Oceliari následne siahli po zmene brankára, medzi tri žrde sa postavil Riečický. Ani ten však neostal neprekonaný. V závere 32. minúty sa dostal k ďalšiemu odraznému puku Galanisz, pričom aj tento sa miškoveckým hokejistom podarilo pretlačiť do siete. Hoci sa ešte Košice pred prestávkou pokúšali o odpoveď, kontaktný gól sa im streliť nepodarilo.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby tak mohli ísť maďarské ľadové medvede nielen s psychickou výhodou, ale aj s dvojgólovým vedením. Rýchlo sa však ukázalo, že to im ešte výhru automaticky nezaručovalo. Už v úvode 43. minúty sa totiž kontaktným gólom prezentoval Košičan Baránek, ktorý od modrej čiary prestrelil Adorjána. Hostia tak boli späť v hre. Využili to pritom aj na vyrovnanie. V 46. minúte hry sa totiž do listiny úspešných strelcov zapísal ďalší český legionár — tentokrát Klhůfek. Zápas sa mohol lámať v 51. minúte, keď sa dostal do veľkej šance Löwei. Po zaváhaní košickej defenzívy ale neuspel. Na opačnej strane sa nepodarilo v rovnakej minúte skórovať ani Mrázovi. Miškoveckú drámu ukončili Oceliari päť minút pred koncom — o ich výhra rozohodol gólom košický kapitán Chovan. Slovenský celok si tak z ľadu svojho maďarského hostiteľa odviezol plné tri body.