3 : 4 sn
(1:0 2:2, 0:1 — 0:0)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš — HC Košice 3:4 sn (1:0, 2:2, 0:1 — 0:0)

Góly a asistencie: 10. Michalík (Valtola), 37. Tullio (McShane), 38. Petran (Ru. Huna) — 32. Réway (Michalčin), 32. Belluš, 46. Mráz (Chovan, Baránek), rozh. sám. nájazd: Chovan (KOS)

Vylúčení: 9:4 na dve min., navyše: Pospíšil (10 min. — vrazenie na mantinel), presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Lokšík — Jurčiak, Crman (všetci SVK)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Robertson, Nemec, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Ru. Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Kalousek, Uhrík, Bača

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Cibák, Deyl, Novota — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Chovan — Belluš, Eliaš, Jokeľ — Milý, Havrila, Vrábeľ — Kiss

V úvode zápasu sa Košičania do Liptákov poriadne zahrýzli, čo znamenalo ich súvislý tlak v útočnom pásme. Prakticky až po troch minútach hry dostali domáci priestor na vyvezenie puku a prvé ohrozenie Sedláčka. Príliš ich to však mrzieť nemuselo, v prvých minútach totiž gól neinkasovali. Naopak, v polovici tej desiatej sa sami ujali vedenia. Michalík sa totiž najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore a vyrazený puk poslal poľahky za chrbát košického brankára. Aj po inkasovanom góle však hru tvorili oceliari z východu republiky. Využiť to chcel v 14. minúte Belluš, no vyrovnávajúceho zásahu sa nedočkal. Kaarlehto ostal neprekonaný aj v polovici 16. minúty. Šancu mal opäť Belluš, ku ktorému sa tentokrát pripojil aj Michalčin. Ani jeden z košických hokejistov ale puk do siete v neprehľadnej situácii nepretlačil. Spokojnejší tak mohol byť po dvadsiatich minútach hry domáci tím, ktorý do šatne odišiel s jednogólovým vedením.

Už po necelej polminúte hry v druhej tretine mali hostia z Košíc výhodu presilovej hry, keď si musel po držaní na lavicu hanby na dve minúty sadnúť Robertson. Predčasne ho odtiaľ chcel vyhnať Pospíšil, ale jeho projektil sa do Kaarlehtovej siete nevošiel. Oceliari sa dočkali svojho prvého gólu v 29. minúte, keď Klhůfek využil veľké zaváhanie domácich v predbránkovom priestore a prekonal bezmocného brankára. Ešte predtým ale Liptáci stihli posunúť svoju bránku, gól tak uznaný byť nemohol. Vyrovnávajúci presný zásah tak prišiel o tri minúty neskôr. Réwayovi sa vtedy podarilo tečovať Michalčinovu bombu od modrej čiary. Navyše, po 30 sekundách hry už Košice aj viedli. Belluš zaviezol puk do kruhu, kde ho na chvíľu stratil, no následne zvolil prekvapivú strelu. Tá zapadla priamo pod hornú žrď bránky, ktorú strážil Kaarlehto. Divoká druhá tretina však pokračovala v rovnakom tempe aj na opačnej strane. V 37. minúte vyrovnával Tullio, ktorý dostal ideálnu príhravku medzi kruhy a rýchlym švihom prestrelil Sedláčka. Navyše, domáci sa ešte pred prestávkou opäť ujali vedenia. Tvrdým zakončením na konci 38. minúty sa o to postaral Petran. Liptovský Mikuláš tak viedol o gól aj po 40 minútach hry — tentokrát už 3:2.

Samozrejme, s takýmto výsledkom sa hosťujúci celok nestotožňoval, preto bojoval naďalej o bodový zisk. O čosi nádejnejšie to z pohľadu Košíc vyzeralo na konci 46. minúty, keď po peknej kombinácii vypálil z prvej Mráz a presilovkovým gólom vyrovnal stav zápasu na 3:3. Oba celky tak boli k výhre rovnako blízko i ďaleko. A aj keď sa snažili zápas definitívne zlomiť ešte v riadnej hracej dobe, nepodarilo sa im to. Oceliari síce skórovali aj po piatykrát, no ani po druhom telefonáte s videorozhodcom im gól uznaný nebol. Zápas tak musel ísť do predĺženia.

Ani päť minút navyše ale zápas nerozlúsklo. Košičanov tak čakala druhá rozstrelová lotéria v rade. V nej rozhodol o ich víťazstve Chovan.